in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ЈАНУАРИ: Во животот на раковите, ќе биде бурно, ден кој носи големи промени

ОВЕН

РАБОТА: Бизнисот е во мирување и не знаете како да го започнете. Секоја идеја наидува на пречки поради кои не може да се реализира.

ЉУБОВ: Браченнот другар ви нуди емоционална и материјална поддршка. Вие се потпирате на него во секоја смисла.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

БИК

РАБОТА: Задоволни сте како се развива бизнисот. Планиравте сè добро, реализацијата се одвива непречено. Работата ви дава чувство на сигурност и цел.

ЉУБОВ: Не ве интересира врска. Го достигнавте нивото што ниту имате партнер да го кажете ниту тој вам.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Задоволни сте како се развива бизнисот. Вие сте доста упорни и паргматични. Вашиот претпоставен ви дава пофални зборови.

ЉУБОВ: Задоволни сте од вашата врска со партнерот. Се чини дека е малку загрижен, но е целосно посветен на врската.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

РАК

РАБОТА: Се откажавте од работата. По неколку обиди да започнете бизнис, добивте впечаток дека тоа е невозможна мисија.

ЉУБОВ: Вие сте свесни дека вашата сопруга не е заинтересирана за брак и дека таа веднаш би се согласила на развод ако го предложите.

ЗДРАВЈЕ: Имате главоболка.

ЛАВ

РАБОТА: Не успевате да ги решите деловните проблеми. Дури и вашата упорност и дополнителен напор не даваат никакви резултати.

ЉУБОВ: Брачниот другар е во депресивна фаза. Мислите дека таа е минлив тип за да не се возбудувате премногу поради тоа.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Соработката со странците добро се развива. Сè друго е надвор од ваша контрола. Парите што ги чекавте конечно пристигнуваат.

ЉУБОВ: Бракот е во поголема криза. Порано уживавте во комуникацијата со вашиот партнер, сега веќе нема комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Притисокот е нестабилен.

ВАГА

РАБОТА: Бизнисот е стабилен. Вие сте задоволни од тоа како сè оди. Работите во опуштена атмосфера што е многу важна за вас.

ЉУБОВ: Уживате во врска со сопругот. Изгледа загрижен, но вие сте тука за да го опуштите.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Денот е многу тежок. Што и да започнете да правите, не можете да го направите тоа. Демотивирани сте од ситуацијата на работа.

ЉУБОВ: Имате симпатија, но немате контакт со неа. Го чекате вистинскиот момент да преземете нешто.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од студот.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Работата се одвива совршено. Што и да замислите, ќе го постигнете тоа во најкус можен рок без никакви компликации.

ЉУБОВ: Вие сте задоволни со тоа како се развива врската. Вашиот партнер е емоционално стабилен, што ви значи многу.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот имунитет е слаб.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Бизнисот е во стагнација и сте доста загрижени и за тоа и за лошите финансии. Немате идеја како да ја подобрите ситуацијата.

ЉУБОВ: Емотивно сте незаинтересирани за брачниот другар. Чувствувате дека вашиот брак е чиста форма затоа што емоциите ги нема.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Планирате да преформулирате некои стари деловни идеи и да ги реализирате. Имате огромни очекувања.

ЉУБОВ: Нема нови случувања на емотивно поле. Имате субјективен впечаток дека никогаш нема да сретнете соодветно лице за контакт.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

РИБИ

РАБОТА: Задоволни сте како се одвива бизнисот. Вие сте заинтересирани да соработувате со странци и се трудите во таа насока.

ЉУБОВ: Бракот е во криза. Брачниот другар целосно се дистанцираше од вас и вие не знаете што да направите за да ја поправите врската.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote