in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ЈУЛИ: На Шкорпиите им претстои голем успех, а и страшно напорен ден. Вагите се уморни, Девицата ќе биде задоволна, а Бикот е подготвен за патување.

Овен

Работа: Овој ден можете да очекувате многу обврски, па затоа е важно да се фокусирате на најважните. Не брзајте.

Љубов: Со слободните претставници на Овенот, во вашето опкружување и денес ќе има интересни луѓе, дружете се, запознајте се и уживајте во одлична комуникација.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Кога работите со голема брзина, сигурно ќе има простор за некои грешки, затоа не сфаќајте го тоа што го правите лесно и проверувајте двапати.

Љубов: Доколку планирате одмор, сега е вистинското време за организирање и патување.

Здравје: Пазете се од настинки.

Близнаци

Работа: Во текот на овој ден би можеле да очекувате нова деловна зделка или понуда за соработка.

Љубов: Не одложувајте некои важни прашања, бидејќи тешко дека ќе успеете да се договорите околу нив.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Рак

Работа: Иако може да имате многу обврски и разни договори, ќе успеете да завршите се. Можни се и пофалби од претпоставените.

Љубов: Заедничките моменти, кога и доколку ги има, би можеле да бидат проткаени со одредена емотивна дистанца. Бидете поопуштени.

Здравје: Намален имунитет.

Лав

Работа: Лавовите ги очекува солиден работен ден, за да завршат некоја важна работа без поголеми потешкотии, но со зголемен ангажман.

Љубов: Ако се сомневавте дека повеќе луѓе се заинтересирани да воспостават поблизок љубовен контакт со вас, денес вашите сомнежи треба да бидат отфрлени. Уживајте.

Здравје: Можна главоболка.

Девица

Работа: Вашата смиреност и посветеност на работата ќе ви го привлечат вниманието од претпоставените, затоа очекувајте да добиете нови и нови обврски покрај купот заостанати работи кои треба да ги затворите. Не грижете се, се ќе завршите успешно.

Љубов: Мислите дека не добивате доволно внимание од саканата личност, но можно е тоа да е само поради нивната голема окупација со семејниот или деловниот сегмент.

Здравје: Хранете се здраво, зајакнете го имунитетот.

Вага

Работа: Парчињата од вашиот деловен мозаик се спојуваат и денес треба да одморите. Конечно, работите одат во вистинска насока за вас.

Љубов: Непрактичната страна на вашата перцепција за моменталната врска може да се покаже како сериозна пречка за решавање на еден помал љубовен проблем денес.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Шкорпија

Работа: И денес би можеле да функционирате по принципот старт-стоп, но нема причина за поголема грижа, ќе успеете да ги завршите сите обврски на задоволителен начин.

Љубов: Повеќе трпение и тактичност од она што вообичаено го покажувате, многу добро би можело да ви донесе придобивки денес.

Здравје: Бидете физички активни.

Стрелец

Работа: Ако не сте почнале вчера и одите со полна гас, ќе ве стартуваат другите, соработниците или деловните партнери или оние кои имаат понуди за вас.

Љубов: Сè уште може да се чувствувате како да сте на различни бранови должини со вашата сакана.

Здравје: Стрес, напнатост.

Јарец

Работа: Постои можност за важен контакт или почеток на комуникација со личност која може многу да ви помогне при добивање на нова работа или проект.

Љубов: Иако можеби не сте во репрезентативно издание кога е расположението, овој ден не е толку лош за да се задоволите со конечните резултати во љубовната сфера.

Здравје: Можни повремени падови на енергијата.

Водолија

Работа: Денеска и водолиите може да добијат нови понуди или договори со странски земји. Искористете го поволниот период за уште повеќе да напредувате.

Љубов: Дружење, запознавање, нови познанства, комуникација со некој интересен од минатото, сè е во оптек меѓу слободните членови на ова соѕвездие. Уживајте во интересните случувања околу вас.

Здравје: Освен напнатост нема други предупредувања.

Риби

Работа: Можете да направите некои многу значајни промени во деловниот сегмент, па затоа е многу важно да бидете доследни и никогаш да не се откажувате.

Љубов: Може да има помали конфликти на вашиот љубовен план, но главно и двајцата ќе се трудите да се согласувате барем колку што е можно повеќе.

Здравје: Психофизички замор.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote