in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 МАРТ: Ве очекува голем успех! Раковите се чувствуваат добро, Јарците ги очекува нова врска, а Лавовите нова деловна соработка

Овен

Што се однесува до денешните големи деловни потези, не брзајте и прифатете да се впуштите во ризични деловни потфати. Неопходно е да се биде трпелив и сè добро да се преиспита. Личност во знакот Вага или Близнаци може да разбуди длабоки чувства и голема страст кај вас. Вртоглавица.

Бик

Постои голема можност за патување на долги релации, а многу Бикови можат да се преселат во друга земја на подолг временски период. Ве очекува голем успех. Биковите кои се незадоволни од врската или бракот веројатно долго размислувале за раскинување. И покрај тоа што не сте склони кон драстични промени и пресврти, влеговте во период кога ќе излезете од вашата комфорна зона. Движете се повеќе.

Близнаци

Овој период е идеален за големи деловни одлуки. Доколку планирате да започнете приватен бизнис, уживате во посебната наклонетост на ѕвездите. Нестабилна ситуација на љубовен план. Некоја неизвесност за партнерот може да ги измачува Близнаците кои неодамна стапиле во врска. Започнете со рекреација.

Рак

И покрај тоа што сепак малку ве мачи некое разочарување кај еден соработник, пред вас е почеток на нова успешна соработка. Слободните Ракови можат да запознаат нова личност која целосно ќе ги маѓепса. Раковите кои се во врска ги очекува период на дополнително зближување со партнерот. Се чувствуваш добро.

Лав

Овој ден може да ја одбележи работата на нов проект или можете да направите нова деловна соработка. Невработените Лавови можат да добијат атрактивна понуда од странска компанија. Може да настанат несогласувања во семејството за некој стар проблем. Можни се дискусии, а решавањето на ситуацијата ќе значи и компромис. Инфекција на грлото.

Девица

Можно е проширување на кругот на обврски. Соработката со странство и патувањето на долги релации може да биде столбот на најважните настани. Пред вас е период на големи одлуки. Многу Девици кои се во врска можат да донесат одлука да ја официјализираат врската со партнерот. Чувствителност на грлото.

Вага

Воведувањето нови методи на работа и некои дополнителни промени во работата се речиси неизбежни. Ситуацијата бара прилагодување. Вие сте на пресврт во љубовта. Односот со партнерот може да западне во криза, ситуацијата бара итно решавање на стар проблем. Проблем со хормони.

Шкорпија

Проблемите од правна природа можат да предизвикаат стагнација на работа денес. Успешно ќе го надминете проблемот со ангажирање на вистинскиот тим на соработници. Несогласувањата со партнерот можат да го одбележат овој ден. Ќе поминете низ турбулентен период. Вртоглавица.

Стрелец

Денешниот ден може да биде одбележан со повеќекратни приливи на пари. Финансиските прашања доминираат во атмосферата, а профитот и успешните деловни потези ќе ви донесат големо задоволство. Не ви се препорачува да влегувате во тајна врска, без разлика колку е силно искушението. Имате таен обожавател и тоа наскоро ќе го откриете.

Јарец

Постои голема можност да започнете со работа на ново работно место или пак се преселувате во ново седиште. Влегувањето во нова врска ги чека слободните Јарци. Оние кои се незадоволни од врската или бракот можат да донесат одлука за развод и да ја бараат среќата на другата страна. Одморете повеќе.

Водолија

Ќе добиете шанса да решите голем проблем кој долго време ве притиска. Доколку имате правен проблем, ве очекуваат добри вести. Усогласувањето на односите со партнерот може да го одбележи овој период. Пред вас е одлуката да патувате заедно. Бидете поодговорни за вашето здравје.

Риби

Неизвесноста во соработка со еден деловен соработник може да ве заболи од глава и да ве направи нервозни. Може да има општо застој за вашиот бизнис. Проблем со партнерот може да настане преку интригите и манипулациите на некој од вашите тајни непријатели. Спречете ги овие обиди за негативни влијанија со откривање информации, бидејќи сигурно знаете за кого станува збор. Чувствителност на желудникот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote