in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 АПРИЛ: Полни сте со сила и имате чувство дека можете да постигнете се што ќе посакате! Лавот уморен од се, Девицата полна со елан, Јарецот тврдоглаво одбива да се откаже

Овен

Неочекуван сет на околности ќе бара итни мерки. Застојот во преговорите бара примена на компромисно решение. Слободниот Овен очекува да започне врска со личност која ја познаваат преку работата. Можно е враќање на поранешната љубов. Променувајќи го притисокот, консултирајте се со кардиолог.

Бик

Благодарение на вашите мудри деловни потези, вашата финансиска состојба драстично ќе се подобри. Биковите во брак може да имаат проблем со партнерот. Конфронтација на различни ставови е неизбежна. Движете се повеќе, поминувајте повеќе време во природа, поминувајте активни одмори.

Близнаци

Еден соработник во последно време ви задава проблеми. Имате лажни пријатели кои се подготвени да ја поткопаат вашата позиција кај претпоставените. Особено љубовната магнетизација помеѓу вас и личноста која не е слободна е главниот предизвик. Се чувствувате одлично, па другите ве доживуваат на многу позитивен начин.

Рак

Доколку имате приватен бизнис, ве очекува голем напредок. Внимателно со новите соработници, можен е конфликт. Уживате во наклонетоста на планетите, па ќе имате многу турбулентен и возбудлив период на љубовен план. Осцилација на притисокот. Мора да најдете решение за да не трпите последици.

Лав

Може да имате конфликт на интереси на работа, како и неочекувани пречки во деловната комуникација. Ви претстои предизвик да започнете тајна врска со личност која не е слободна. Зголемен стрес, незадоволство од постоечката работа кулминира, сфаќате дека треба да промените нешто за да го зачувате вашето здравје.

Девица

Девиците кои планираат патување и работа во странство ги чекаат голем успех и потпишување договори. Работите конечно се одвиваат според вашите желби. Се зголемува зближувањето меѓу вас и вашиот партнер. Потсвесни стравови. Обидете се да ги надминете со помош на психолог.

Вага

Доколку се занимавате со креативна работа и комуникации, успехот е загарантиран. Во искушение сте да ја преминете линијата на пријателство, бидејќи кон една личност веќе подолго време чувствувате многу повеќе од пријателство. Полни сте со сила и имате чувство дека можете да постигнете се што сакате.

Шкорпија

Овој ден ви носи добра комуникација со деловните партнери. Искористете ја одличната деловна можност. Следува финансиски успех. Денес можете да ја запознаете вашата сродна душа преку пријател или колега од работа. Намалете го имунитетот, подобрете го со исхрана, внесување витамини и минерали.

Стрелец

Исклучително сте задоволни од вашата финансиска состојба. Денеска ве очекуваат успешни преговори, како и разговор со претпоставените. Враќањето на врската со личност од минатото е доминантна тема, можна е дилема. Постојаната кашлица ве тера да размислувате за скенирање на белите дробови.

Јарец

Ви претстои голема одлука, тоа е голема дилема помеѓу две добри опции. Слушајте ја вашата интуиција. Јарците кои се во врска денес можат да донесат конечна одлука за својата иднина и нивниот иден статус. Вие сте уморни. Давате премногу, одговорни сте, преземате одговорност за себе, а тоа води до несоница.

Водолија

Премногу обврски денес може да ви предизвикаат сериозни проблеми. Следете ги вашите приоритети за да го исполните рокот. Денешното изненадување се состои во преминување на линијата на пријателство со личност која ја познавате долго време. Вртоглавица. Реагирате на промената на времето.

Риби

Овој ден им носи успех на Рибите кои работат преку Интернет и соработуваат во странство. Обидете се да ги одредите точните услови на бизнисот. Се појави недоверба помеѓу вас и вашиот партнер. Поправете ја ситуацијата на време. Проблем со забите, најдете време за стоматологот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote