in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 АПРИЛ: Ве чека поволен период за реализација на целите!Овните имаат многу обврски, Лавовите имаат добра интуиција, Рибите треба да обрнат внимание на грбот

ОВЕН

Имате многу одговорности на деловно поле. Вложувате многу енергија во бизнисот што го работите. Не ви се допаѓа врска со сакана личност. Отворено ќе и покажете што мислите за вашата врска. Зголемете го внесот на витамини.

БИК

Нема причина да се грижите кога станува збор за работата. Само обидете се да бидете подобро организирани. Имате можност да запознаете личност која веќе некое време ја гледате од далеку. Создадете поздрави навики.

БЛИЗНАЦИ

Можете лесно да започнете нов бизнис ако планирате такво нешто. Ве чека поволен период за реализација на целите. Може да има помали проблеми во комуникацијата помеѓу вас и вашиот партнер. Можни се проблеми со белите дробови.

РАК

Ве очекуваат мали пречки што ќе можете да ги надминете доколку покажете доволно иницијатива. Се чувствувате добро покрај вашата сакана и сте среќни. Вашата врска може да трае долго време. Хроничните проблеми се враќаат кај вас.

ЛАВ

Имате многу добра интуиција и успевате на време да предвидите кога треба да ја смените работата. Имате добра врска со некој близок и убаво е кога сте заедно. Ве чека поволен период за loveубов. Можен е низок притисок.

ДЕВИЦА

Не е добар ден и можете да очекувате стрес. Исто така е можна мала штета или загуба. Не е лесно да се направи компромис со саканата личност. Ако сте слободни, не сте расположени за нови познанства. Можни се проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Сакате да ги решите проблемите што ги имате на полето на работата, но немате доволно сојузници на ваша страна. Имате впечаток дека саканата личност не е целосно искрена со вас и честопати се сомневате во неа. Респираторни проблеми.

ШКОРПИЈА

Грижете се за вашите финансии затоа што би можеле да имате поголеми проблеми поради прекумерни трошоци. Ве очекува неповолен период за полето на убовта. Ако сте во брак, ќе имате поголема криза во односите со вашата сакана. Проблеми со хормоните.

СТРЕЛЕЦ

Грижете се кога станува збор за вашата работа. Многу работи би можеле да ве оптоварат во овој поглед. Вие имате тенденција да претерувате покажувајќи емоции кон личност која можеби не е целосно искрена со вас. Потребен ви е повеќе сон.

ЈАРЕЦ

Ви претстои неповолен период во кој ќе имате проблеми од областа на работата. Платонската врска повеќе не може да се одржува. Се чувствувате како да ви треба нешто друго. Можеби не се чувствувате добро. Одете на лекар на време.

ВОДОЛИЈА

Земете ја предвид комуникацијата што ја создавате со вашите соработници и претпоставени во деловното опкружување. Не сте сигурни како се чувствувате за личноста што ја гледате и честопати размислувате да ја прекинете таа врска. Чувствителен нервен систем.

РИБИ

Може да очекувате да имате позитивен ден за работа и генерално да бидете задоволни со околностите на ова поле. Не сте подготвени за посериозни чекори или за брак. Сакате да бидете сами некое време. Грижете се за грбот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote