in

СлаткоСлатко

ХОРОСКОП ЗА 13 ДЕКЕМВРИ: На Близнаците се им оди добро, Вагите ги заведува некој посебен, а ќе добијат ГОЛЕМИ ПАРИ

Овен

Работа: Доаѓа време за разрешување на разни сомнежи и прашања кои ве мачеа. Пред вас се денови на добри договори, соработка кои се во зародиш, но кои ветуваат стабилност, издржливост и квалитет.

Љубов: Слободните би можеле да запознаат нова интересна личност која некако е поврзана со странски земји или патувања.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

Бик

Бизнис: Некои грешки можете да ги исправите во лет, единствено што ви треба е да бидете трпеливи и коректни во договорите и контактите со оние кои ви се важни во бизнисот. Не брзајте со ништо.

Љубов: Не е исклучено ненадејно ново познанство, па еве можност да флертувате и да уживате во опуштена атмосфера.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Близнаци

Работа: Практично ништо не треба да ви биде тешко, без разлика дали се работи за веќе планирани активности, или доколку се појават дополнителни обврски, ќе има доволно енергија за се.

Љубов: Можни се посериозни несогласувања. Обидете се да ги избегнете со трпение и смиреност

Здравје: Можни алергиски реакции на кожата.

Рак

Работа: Ќе успеете да ги завршите сите деловни обврски, но и да започнете нов проект, договор или соработка.

Љубов: Можно ново запознавање со многу харизматична, одмерена личност од деловно опкружување. Не ја пропуштајте можноста да имате убав разговор и подобро да се запознаете.

Здравје: Одморете се доволно, опуштете се.

Лав

Работа: Тешко е што ќе можете брзо да промените или изведете нешто, затоа откажете се од овој модел на однесување.

Љубов: Слободни Лавови, нека ви се случат убави работи. Опуштете се и уживајте максимално.

Здравје: Грижете се за вашите бубрези.

Девица

Работа: Надредените ќе бидат задоволни од новите трендови во деловните процеси, се трудите ништо да не пропуштите, се да држите под контрола.

Љубов: Слободна Девица, запознавање преку пријателите, социјалните мрежи, на собир или кога е сигурно излегување. Уживајте.

Здравје: Избегнувајте нагли движења.

Вага

Работа: Смело тргнете напред, само немојте да бидете премногу нервозни ако се појави ситуација – две во кои ќе биде неопходно да се почека и да се повторат некои тривијални потези.

Љубов: Не преиспитувајте и влечете некои посериозни прашања на дневен ред, треба повеќе да се фокусирате на задоволството и забавата

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Покрај сите позитивни можности, фокусот нема да ви биде силна страна, па мора да бидете и сконцентрирани и организирани, бидејќи може да пропуштите некои работи.

Љубов: Нема причина да бидете негативни кон саканата личност, со малку добра волја сите несогласувања можат полесно да се решат.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

Стрелец

Бизнис: Недоразбирањата и помалите вербални конфликти со луѓе од блиското деловно опкружување може да ја отежнат реализацијата на договорените планови. Ќе имате доволно енергија да ставите се во ред и да се наметнете себеси и вашите ставови.

Љубов: Сите ваши љубовни активности денес треба да бидат насочени кон саканата личност, но без големи очекувања и форсирање на големи одлуки. Уживањето треба да ви биде приоритет.

Здравје: Стрес, напнатост.

Јарец

Работа: Времето работи за вас, па без разлика на можните нервози поради (не)логични промени, сите парчиња си доаѓаат на свое место и се ќе решите на најдобар начин.

Љубов: Комуникацијата со нова личност на вашето љубовно патување оди добро, а за очекување е да ги продлабочите темите. Како и да е, седни и уживај.

Здравје: Можна несоница.

Водолија

Бизнис: Доколку истраете и цврсто се држите до принципите кои си ги поставивте, имате шанса се да реализирате многу успешно.

Љубов: Без разлика дали сакате само забава или минлива авантура или сте сериозно заинтересирани за некого, сите опции се во игра.

Здравје: Одлично.

Риби

Деловен: Денешниот работен ден може да биде нарушен поради ненадејно скратување на роковите или промени во деловните договори. Ниту луѓето со кои ќе стапите во контакт нема да бидат целосно отворени и искрени и не се потпирајте на нивните ветувања.

Љубов: Слободните членови на ова соѕвездие ќе имаат повеќе можности да флертуваат и да уживаат во нови познанства. Опуштете се, насмевнете се и ширете позитивна енергија.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote