in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ФЕВРУАРИ: На Рибите им се враќа личност од минатото, а пред нив е ден полн со предизвици и препреки

Овен

Работа: Денеска не ви оди многу на деловен план. Заедно со заостанатите документи, можни се и некои тешкотии од техничка природа.

Љубов: Не е најповолен ден за сериозни разговори и средување на неостварените љубовни очекувања и ветувања.

Здравје: Зголемена нервоза предизвикана од стрес и нетрпеливост.

Бик

Работа: Почетокот на работниот ден ветува многу, но конечните резултати веројатно ќе бидат послаби од очекуваното. Бидете свесни за трошењето енергија.

Љубов: Доколку имате намера сериозно да разговарате со саканата личност за некои проблеми, подобро е да го одложите за друг ден бидејќи едноставно ќе имате бесмислена расправија.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Близнаци

Работа: Добар ден да поставите стабилна основа за остатокот од работната недела. Типични претставници на овој астролошки знак може да очекуваат дополнителни обврски.

Љубов: Оставете се што сте направиле досега во љубовната сфера на страна и обидете се да размислите за промена на тактиката или некој детал во пристапот кон саканата личност.

Здравје: Нежност на зглобовите и коските.

Рак

Работа: На самиот почеток на работната недела можни се помали недоразбирања при договори со блиски соработници поради одредени доцнења во реализацијата. Ништо не е нерешливо.

Љубов: Причини за нервоза во текот на овој ден може да се појават поради неаргументирани озборувања од луѓе кои генерално не се поволни за вас.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: На самиот почеток можете да очекувате неколку ситуации кога некои договори би можеле да се одложат или технички проблеми во реализацијата на она што сте го замислиле.

Љубов: За сите Лавови кои се слободни или желни за промени, овој ден може да донесе барем една можност за акција, бидејќи нема да недостасува шарм, позитивна енергија и пред се висока концентрација на страст.

Здравје: Чувствителност на урогениталниот тракт.

Девица

Работа: Може да се очекуваат одредени проблеми и поголеми искушенија во областа на техничката организација и пред се комуникација со претпоставените на хиерархиската скала.

Љубов: Околностите не се поволни за големи планови и значајни промени, но од друга страна нема навестувања или дополнителни непријатни изненадувања.

Здравје: Хронични заболувања.

Вага

Работа: Добро би било да се нагласи соработката со луѓе кои имаат слични ставови и размислувања во однос на креативните идеи од самиот почеток. Ова е важно од причина што не е исклучено да наидете на недоволна поддршка од надлежните, па затоа тимски ќе ви биде многу полесно да ги надминете евентуалните пречки.

Љубов: Деловното опкружување ја претставува првата целна група каде се можни нови познанства со луѓе кои го заслужуваат вашето внимание.

Здравје: Пазете се од настинки.

Шкорпија

Работа: За поконкретни потези во однос на реализацијата на некои од замислите, треба да бидете трпеливи и да не брзате, најмногу поради технички и организациски проблеми и компликации. Наскоро доаѓа значително поповолен период.

Љубов: Само погрижете се да не скокате во разговор со зафатена личност, па прашајте предвреме за да не си го комплицирате животот подоцна.

Здравје: Намален имунитет, можни проблеми со дишните патишта.

Стрелец

Работа: Оваа недела на Стрелецот може да му донесе мали или поголеми отстапувања во сферата на техничката организација и комуникација. Па, иако вашите ментални предиспозиции се на многу високо ниво, бидете повнимателни од вообичаено кога давате ветувања или правите важни професионални договори.

Љубов: Од една страна, за очекување е дека ќе има прилично високо ниво на хемија и страст со новите познанства, но од друга страна, придружните околности можат да бидат многу сложени и комплицирани.

Здравје: Можна главоболка.

Јарец

Работа: По непишано правило, Јарците напредуваат кон своите цели сигурно, но побавно од повеќето други. . Покрај тоа, можни се и вербални недоразбирања, па обидете се да ги измазнете на најдобар можен начин.

Љубов: Јарците мора да ги усогласат своите намери на љубовно поле со желбите и потребите на саканата личност. Немаш друг.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Водолија

Работа: Од самиот почеток можете да очекувате различни барања од повисоките органи за забрзување на некои деловни активности, но патем можете да очекувате и бројни пречки од техничка природа кои дополнително ќе ве забават.

Љубов: Можна е барем една ситуација во која на важните луѓе ќе треба да им ја објасните суштината, а не надворешниот одраз на нешто што сте го замислиле или можеби дури и сте го направиле.

Здравје: Чувствителност на урогениталниот тракт.

Риби

Работа: Ритамот малку напред, малку назад на полето на професионалните активности ќе ги следи повеќето Риби. Променливата енергија ќе придонесе повремено да заблескате, но и практично да престанете, па дури и да се вратите да повторувате тривијални потези на деловниот план.

Љубов: Доза на збунетост може да предизвика појавата и средбата на личност од вашето љубовно минато.

Здравје: Можни се алергиски реакции.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote