in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ФЕВРУАРИ: Рибите треба да ги одделат деловните од интимните работи, Лавот денес блеска од љубов

ОВЕН

РАБОТА: Ако имате потреба да докажувате било што, опуштете се, сè оди добро.

ЉУБОВ: Понекогаш делувате многу упорно и се грижите да ги реализирате сите свои љубовни намери, дури и по цена да останете без партнер.

ЗДРАВЈЕ: Уживате во рекреација.

БИК

РАБОТА: Не дозволувајте никој да ве крева во воздух на работа. Обидете се да ја покажете својата позиција отворено и конкретно без незавршени разговори.

ЉУБОВ: Фокусирајте ја својата енергија на loveубов и пријателства. Движете се што е можно повеќе! Ве чека личност со која можете да влезете во романтична врска.

ЗДРАВЈЕ: Уживате во внесувањето овошје и зеленчук.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Не одете со глава низ ѕидот. Ако сте менаџер, не влегувајте во ризични работни места. Ако сте изложени во очите на јавноста, бидете поскромни отколку што сте.

ЉУБОВ: Ќе запознаете целосна и специфична личност, но треба да бидете подготвени за фактот дека вашата избрана ќе побара многу.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте цигари.

РАК

РАБОТА: Почитувајте ги околностите и прописите. Ако сте невработени, бидете подготвени за привремени работни места.

ЉУБОВ: Сакате покрај вас да имате борец кој ќе може да ви се спротивстави, затоа што сакате интелигентни вербални дискусии, но и да знаете да попуштите, да бидете меки и заводливи.

ЗДРАВЈЕ: Недостаток на витамин има многу лошо влијание врз вашето здравје, па доколку не го внесете во исхраната, може да бидете напнати и нервозни.

ЛАВ

РАБОТА: На самиот почеток на денот успеавте да обезбедите профитабилна работа или толку да ги зацврстите своите позиции.

ЉУБОВ: Вие сте исклучително привлечни и се обидувате да одржувате добра физичка форма. Вашата неодоливост може да предизвика љубомора кај некои пријатели кои се чувствуваат загрозени близу вас.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за грлото.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Уживате во плодовите на вашите достигнувања, остварувајќи ги само потребните контакти со деловни соработници.

ЉУБОВ: Може да има несогласување со партнерот, додека на слободните Девици им се гарантира добро време и дружење.

ЗДРАВЈЕ: Мала вртоглавица.

ВАГА

РАБОТА: Вагите имаат одлична можност да стекнат одреден вид популарност во текот на денот. Може да биде и на работно место или компанија, но некои припадници на овој знак ќе постигнат популарност во медиумите и јавноста и ќе успеат да се промовираат на најдобар начин.

ЉУБОВ: Значајна личност се појавува во вашето деловно опкружување. Тешко е да останете осамени, бидејќи вашите квалитети се шарм, елоквентност, елеганција и секако – убавина.

ЗДРАВЈЕ: Бидете поактивни, поминете повеќе време во природа!

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Нема ништо што припадниците на овој знак не би можеле да сторат во врска со деловната состојба. Само за сè ќе биде на ваша страна.

ЉУБОВ: Односите со партнерот се релативно добри, а слободните Шкорпии ќе „полудат“ кога во нивниот круг на пријатели ќе се појави ново лице.

ЗДРАВЈЕ: Можеби имате вишок енергија.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Можеби сте малку загрижени за финансиските можности, но и тоа е нешто што наскоро ќе се заборави. Соработката со државните и јавните институции, како и вашето лично проширување, е многу нагласена во текот на денот.

ЉУБОВ: Очекувајте интересни настани и нови средби на љубовно поле. Добар ден е за промени.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Веројатно во одреден момент во текот на денот ќе помислите дека не можете да се сетите кога сте поминале тивок ден на работа, кој сè уште е бурен, напнат, полн со напнатост и ќе имате повеќе од доволно можност да покажете вашите претпоставени како се чувствувате во такви околности.

ЉУБОВ: Време е за искрен разговор со вашиот партнер, кој може да ви укаже дека ве чекаат некои промени во вашата врска.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесот на калциум.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Деловната состојба е малку напната и не сте сигурни дали правите вистински потег и како сето тоа може да влијае на вашата кариера.

ЉУБОВ: Може да очекувате многу расправии со партнерот, нервоза и меѓусебно недоразбирање, што дополнително ќе ја наруши вашата врска.

ЗДРАВЈЕ: Би сакале каков било вид на релаксација.

РИБИ

РАБОТА: Вашите планови се многу остварливи, вие сте на вистинскиот пат, ќе остварите контакти што се од непроценлива важност.

ЉУБОВ: Избегнувајте да покажувате какви било емоции на работа. Сериозно!

ЗДРАВЈЕ: Во вас постои доза на несвесна агресија, што создава конфузија во вашето расположение. Можна главоболка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote