in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ЈАНУАРИ: Одговорни сте и сите работи ги решавате на време! Рибите се фокусирани на работата, Јарецот среќен со моменталниот љубовен избор, Водолијата среќна

Овен

Работа: Сосема солиден работен ден пред типичниот Овен, за постигнување на зацртаните цели без поголеми препреки без никакво претерано форсирање, што не се ни препорачува.

Љубов: Ви претстои просечен и опуштен ден на полето на љубовните активности, без некој посебен ангажман.

Здравје: Многу добро.

 

Бик

Работа: Многу добар работен ден е пред Биковите. Без разлика на сите обврски и напори, сите се шансите денот да го завршите многу успешно.

Љубов: Овој ден нема навестувања за големи промени во вашиот љубовен план.

Здравје: Можна главоболка.

 

Близнаци

Работа: Работете на подобра организација за да ја намалите високата потрошувачка на енергија, бидејќи имате многу обврски пред вас. Обидете се да избегнете недоразбирања во комуникацијата со деловното опкружување.

Љубов: Иако не е исклучено ново познанство или можност за муабет и флерт, прашање е колку ќе ви се допадне во овој момент.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

 

Рак

Работа: Потенцијално одличен работен ден на полето на професионалните активности им претстои на Раковите, во кој сегмент од ангажманот кон работата.

Љубов: Ви претстои одличен ден во љубовната сфера, само под услов да не форсирате ништо, туку да се опуштите и уживате.

Здравје: Одлично.

 

Лав

Работа: Одговорното и професионално завршување на веќе започнатите и прифатените обврски може да ви донесе сосема правилни резултати.

Љубов: Потрудете се да се задоволите себе си и саканата личност со некои ситни детали и на тој начин да го подобрите вашето љубовно расположение.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Девица

Работа: За повеќето типични Девици е доста солиден ден да се справат со можните професионални предизвици без поголеми проблеми. Слушајте го советот на еден од постарите соработници.

Љубов: Не е препорачливо да бидете пасивен набљудувач на настаните околу вас. Вклучете се малку повеќе во социјалните текови, има интересни можности.

Здравје: Многу добро.

 

Вага

Работа: Солидна, но просечна нова активност ги очекува Вагите денес. Нема причина за некакво брзање и форсирање.

Љубов: Имате многу убави планови поврзани со полето на љубовните врски, само помалку зависи од вас, односно важно е во нив да се вклопи и другата страна.

Здравје: Пазете се од настинки.

 

Шкорпија

Бизнис: Продолжува периодот на зголемен ангажман со Шкорпиите. Внимавајте да не се преоптоварувате со обврски.

Љубов: Доколку ви останува време, би можеле добро да го искористите и да се опуштите во друштво на саканата личност.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

 

Стрелец

Работа: Добро би било Стрелците максимално да ја коригираат дозата на нервоза и нетрпеливост и постепено, чекор по чекор, да почнат да ги реализираат преостанатите обврски.

Љубов: Не би било добро деловната нервоза да ја префрлите во љубовната сфера, потрудете се тоа да не се случи.

Здравје: Бидете внимателни и потрудете се да избегнете полесни физички повреди.

 

Јарец

Рабпта: Со вашата голема посветеност и труд успешно ќе ги завршите сите поставени обврски кај повеќето Јарци.

Љубов: Денеска некако подобро е да ја препуштите иницијативата на другата страна, а вие да се трудите адекватно да ја следите ситуацијата.

Здравје: Многу добро.

 

Водолија

Работа: Не губете срце ако наидете на недоволно разбирање за деловното опкружување, дајте се од себе во обидот на едноставен начин да им пренесете некои од вашите оригинални идеи до оние кои не можат да ве следат.

Љубов: Доколку има некои необјаснети ситници кои ја блокираат моменталната партнерска ситуација, најдобро би било да ги земете предвид.

Здравје: Чувствителност на кардиоваскуларниот систем.

 

Риби

Работа: Одговорно фокусирајте се на приоритетните обврски ако не сакате да завршите со само малку и да завршите без ништо.

Љубов: Сите љубовни активности денес би можеле да бидат насочени кон личност која неодамна сте ја запознале, а која ви е многу привлечна.

Здравје: Сосема задоволително.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote