in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ЈАНУАРИ: Биковите треба да обрнат поголемо внимание на партнерот

ОВЕН

РАБОТА: Ситуацијата на работа ве убива психички. Нема работа и не успевате да ја започнете или да најдете нова работа.

ЉУБОВ: Пред вас е ново запознавање со личност која има врски во странство. Вие сте прилично заинтересирани, а далечината не ви звучи како проблем.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на депресија.

БИК

РАБОТА: Вие сте доста детални, одговорни и експедитивни кога станува збор за обврските. Сè оди како што планиравте.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се стабилни иако тој има многу проблеми и е загрижен за работата.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека пократко службено патување. Ќе се борите како лав за да добиете договор што значи многу за вашата компанија.

ЉУБОВ: Бракот е во сериозна криза. Комуникацијата е сведена на минимум. Размислувате за развод.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка.

РАК

РАБОТА: Бизнисот е во целосен колапс. Ниту успевате да најдете нова работа ниту има што да направите на тековната.

ЉУБОВ: Емоциите на вашиот партнер кон вас се стабилни. Сепак, имате проблем да се опуштите и да се отворите пред вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ЛАВ

РАБОТА: Бизнисот се развива одлично. Вие сте доста амбициозни, вредни и упорни. Имате јасна визија за тоа што точно сакате да постигнете.

ЉУБОВ: Брачниот другар е прилично незаинтересиран за вас. Верувате дека причината за тоа се проблемите што ги има на работа.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Очајни сте за деловната состојба. Обемот на работа е намален, а она што можете да го направите спречува непланирани тешкотии.

ЉУБОВ: Врската е во криза. Што се однесува до вас, сметате дека е најдобро да го завршите веднаш и без никакво двоумење.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ВАГА

РАБОТА: Бизнисот оди добро. Имате нови идеи што сакате прво детално да ги анализирате и искристализирате.

ЉУБОВ: Не успевате да воспоставите комуникација со вашиот партнер. Вие сте прилично затворени и тврдоглави а тоа го отежнува развојот на врската.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Вие сте прилично депресивни за деловната состојба. Нема работа и не можете да најдете нова.

ЉУБОВ: Не ви е дојдено до љубов. Поради проблеми поврзани со работата и парите, немате доволно енергија да му се посветите на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од студот.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Сè оди како што си замислиле. Нема потешкотии во оваа област.

ЉУБОВ: Вие сте задоволни од врската. Се посветувате целосно на вашата сакана. Ја сфаќате врската како сериозна и ветувачка.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со циркулацијата.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вие сте згрозени од ситуацијата на работа. Имате впечаток дека никогаш не сте биле полоши. Вие не успевате да започнете бизнис.

ЉУБОВ: Емоциите ви се стабилни. Партнерот има проблеми, но сепак е посветен на вас.

ЗДРАВЈЕ: Ви пречи студот.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Лошо сте расположени поради ситуацијата на работа. Се обидувате да ја возвишите, но ништо не излегува од тоа. Се плашите за во иднина.

ЉУБОВ: Не ве интересира емоционалната сфера. Многу се грижите за работата и лошите финансии. Тие работи се ваш приоритет. Само кога ќе ги регулирате, можете да размислите за љубовта.

ЗДРАВЈЕ: Намалено расположение.

РИБИ

РАБОТА: Работата се одвива нормално и вие сте задоволни од тоа. Она што ве загрижува ограничените финансии и лошите шанси да се подобрат.

ЉУБОВ: Пред вас е ново познатство. Другата личност ви се чини впечатлива, но вие се плашите дека не сте негов тип.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote