in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ЈУЛИ: Ве очекува прилив на пари! Рибите уживаат во благосостојба, Вагите имаат проблеми во комуникацијата, Бикот постигнува сè што ќе науми

ОВЕН

Фокусирани сте на правење нови, тајни и прилично амбициозни планови. Не сте целосно објективни, што ќе биде видливо за време на реализацијата на плановите. Емоционално сте пресреќни со врската. Можни се проблеми со хормоните.

 

БИК

Комуникацијата е вашата силна страна. Успевате да постигнете деловен договор кој ќе ви обезбеди работа и пари на долг рок. Имате симпатија, но не знаете како да и пристапите. Се чувствуваш добро.

 

БЛИЗНАЦИ

Имате добра комуникација и висок степен на разбирање со колегите. Комуникацијата заглавува само со претпоставениот. Емоциите работеа за вас и вие сте целосно посветени на вашата сакана. Ве очекуваат проблеми со коленото.

 

РАК

Добивате добри вести за судењето. Готово е, а пресудата е во ваша корист. Вие сте доста срамежливи и од таа причина не му покажувате на вашиот партнер колку се грижите за него. Здравјето е стабилно.

 

ЛАВ

Задоволни сте од соработката со странците. Се разбирате многу подобро отколку што очекувавте на почетокот на соработката. Емотивно сте исполнети. Партнерот е стабилен и сигурен што ви значи многу. Се чувствуваш добро.

 

ДЕВИЦА

Работата не оди како што планиравте. Не ве обесхрабрува да вложите дополнителен напор и да ги постигнете своите цели. Одличен ден е за ново запознавање. Имате впечаток дека другата страна ве скенира. Можни се алергиски реакции.

 

ВАГА

Обрнете внимание на комуникацијата со деловни соработници. Постои можност да не се разбирате најдобро. Вашиот поранешен партнер е на ум. Си признавате на себе си дека не сте биле секогаш фер кон него. Внимавајте на грлото.

 

ШКОРПИЈА

Фокусирани сте на деловни обврски, одговорни и успешни. Вашите напори се забележани и признати од вашите претпоставени. Се чувствувате добро во врска, но ве промовираат чувствата на вашиот партнер. Здравјето е солидно.

 

СТРЕЛЕЦ

Уживате во бизнисот и конкуренцијата. Се чувствувате добро кога ќе излезете подобри од другите. Свесни сте дека односот со вашиот партнер страда заради вашите деловни обврски. Се обидувате да најдете повеќе време за партнер. Здравјето е стабилно.

 

ЈАРЕЦ

Имате голема желба да се пробиете на странскиот пазар, но не сте во можност финансиски да ја поддржите оваа идеја. Потребен ви е и потребен партнер. Се посветувате максимално на врската. Внимавајте на вашиот респираторен систем.

 

ВОДОЛИЈА

Имате прилично пристрасен поглед на проектот на кој работите. Фокусирани сте на малите нешта наместо на глобалниот проект. Врската со партнерот не е најдобра. Не сте целосно отворени еден кон друг. Дигестивниот систем е чувствителен.

 

РИБИ

Ве чека прилив на пари. Уживате во обврските и сте прилично амбициозни. Треба појасно да ги презентирате вашите планови и идеи. Имате симпатија и размислувате за начини да му пристапите. Внимавајте на вашата исхрана.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote