in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ЈУНИ: Сè што можете за денес не оставајте за утре! Лавот е уморен, Бикот е сериозно загрижен за работата, Вагите се стремат кон љубов

Овен

Работа: Ве очекува динамичен почеток на работната недела, со многу документи и комуникација со соработниците. Совет е да не брзате.

Љубов: Доколку поголемиот дел од времето го посветувате на деловните обврски и планови, малку ќе ви остане за љубовни настани, па очекувајте критики и изрази на незадоволство од другата страна.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Бик

Работа: На самиот почеток на оваа работна недела треба многу да внимавате на документацијата, извештаите, документацијата, бидејќи несакајќи може да направите поголеми грешки.

Љубов: Напнатоста и нервозата можат да се вовлечат низ вашите врски денес, па затоа треба да работите на трпение и компромиси, се разбира ако е можно.

Здравје: Намален имунитет.

Близнаци

Работа: Оваа недела треба да ги завршите обврските кои одамна сте ги започнале бидејќи премногу останале недовршени.

Љубов: По принципот топло – ладно, овој ваш љубовен ден може да функционира. Малку убаво малку нервозно.

Здравје: Внесувајте повеќе течности, витамини.

Рак

Работа: Некои ситуации на самиот почеток можат да ве исфрлат од рамнотежа, што може да предизвика деконцентрација, а со тоа и полоша организација.

Љубов: Имате чувство како да се вртите во круг. Не постои начин да се постигне задоволувачка атмосфера и релаксација.

Здравје: Пад на енергија, исцрпеност.

Лав

Работа: Оваа недела ќе биде одбележана со гужва – функционирањето на депозитот. Очекувајќи премногу обврски, може да се проширите на неколку страни истовремено.

Љубов: Променетите чувства и мисли ќе ве придружуваат речиси во текот на оваа недела. Избегнувајте импулсивни појави и избрзани одлуки.

Здравје: Чувствителност на грлото, респираторниот систем.

Девица

Работа: Може да очекувате информации кои се исклучително важни и кои ви требаат да завршите деловен процес кој веќе одамна сте го започнале.

Љубов: Потребни ви се порелаксирани моменти со саканата личност. Работете на тоа заедно, скршете ја рутата во која можеби сте западнале.

Здравје: Ви треба повеќе одмор.

Вага

Работа: Вага, посветете многу внимание на документацијата, извештаите, документацијата бидејќи ненамерно можете да направите големи пропусти.

Љубов: Саканата личност е фокусирана на своите планови и приоритети и само повремено ви обрнува внимание, што не ви е доволно и ве тера да се чувствувате нервозни и неисполнети.

Здравје: Можна главоболка.

Шкорпија

Работа: На Скорпиите им претстои многу напорен почеток на работната недела. Не двоумете се да побарате помош.

Љубов: Ќе имате малку време еден за друг и двајцата ќе бидете фокусирани на деловните и финансиските приоритети.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Стрелец

Работа: Ја трошите енергијата на неколку страни, а не ги гледате вистинските резултати или барем оние на кои се надевате досега. Внимателно разгледајте ја секоја одлука, понуда.

Љубов: Недостигот на време и обем на работа може да бидат причина за недоволна и несоодветна комуникација со личноста за која се грижите.

Здравје: Пазете се од физички повреди.

Јарец

Работа: Завршете се што имате од документација, за да не ве прегазат кратки рокови, па на крајот од работната недела да имате проблем поради доцнење.

Љубов: Можни се мали тепачки и престрелки, но тие нема значително негативно да влијаат на вашето заедничко функционирање.

Здравје: Можна слаба циркулација.

Водолија

Работа: На самиот почеток на оваа работна недела може да дојде до доцнење или поместување на роковите за некои работни места или може да има проблеми со хартијата.

Љубов: Слободни Водолија, одлично сте расположени и лесно можете да комуницирате со повеќе луѓе. Нека трае забавата.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Риби

Работа: Пред Рибите е прилично напорна работна недела, но може да се појави личност од минатото за значително да ви помогне.

Љубов: Многу би промениле кога станува збор за врската со саканата личност, но мора да се признае дека сте задоволни од моменталната ситуација.

Здравје: Пазете се од настинки.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote