in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ЈУНИ: Размислувате за промена на работното место затоа што чувствувате дека не можете да бидете целосно задоволни во моментот! Јарците немаат доволно концентрација, Близнаците треба да ја контролираат суетата, на Овенот му треба повеќе сон

ОВЕН

Може да очекувате да имате некои недоразбирања во областа на работата. Многу од нив може да ве оптоварат сега. Саканата личност ќе ви покаже дека е подготвена да направи посериозни промени со вас. Потребен ви е повеќе сон.

 

БИК

Можете да сметате на создавање позитивна деловна атмосфера од која генерално ќе бидете задоволни. Можно е на ова поле да ја пронајдете љубовта која ви е потребна подолго време. Денес се чувствувате добро.

 

БЛИЗНАЦИ

Обидете се да се контролирате себе си и својата суета. Честопати можете да бидете склони на претерување. Размислувате како да ги решите проблемите што ги имате во вашата врска со саканата личност. Грижете се за внесот на течности.

 

РАК

Ве чека фаза што ви носи одредени деловни потешкотии и компликации. Новата врска што ја воведовте оди во неочекувана насока. Можно е вашите емоции да се мешаат. Имунитет е можен, грижете се за себе.

 

ЛАВ

Размислувате за промена на работното место затоа што чувствувате дека не можете да бидете целосно задоволни со моменталното работно место. Ви се допаѓа личност која покажува дека не е сигурна дали сака нешто повеќе од флерт. Проблеми со синусите.

 

ДЕВИЦА

Можете да очекувате многу позитивна атмосфера на работа. Ќе можете да ги решите сите проблеми што ве оптовариле. Полека се разделувате од личноста која многу ја сакавте. Чувствувате големо разочарување. Здравје одлично.

 

ВАГА

Одлучивте да преземете поголем дел од работата за да бидете сигурни дека сè ќе биде направено совршено. Пред вас е поволен период за нови љубовни настани. Ќе ја запознаете личноста за која имате чувства. Проблеми со вените.

 

ШКОРПИЈА

Време е да се посветите на работата и да се потрудите да ги решите проблемите што ве оптеретуваат. Пред вас е период во кој ќе имате нови познанства и бројни можности за нови врски. Склони сте на одгледување. Внимавајте на вашата диета.

 

СТРЕЛЕЦ

Вие размислувате да воведете некои новини во вашиот бизнис. Потребна ви е промена. Можно е да не сте добиле искреност од саканата личност и да сте многу разочарани поради нејзиниот став. Стапалата се чувствителни.

 

ЈАРЕЦ

Немате доволно концентрација и тешко ви е да ги изгубите основните деловни обврски. Сега е време вашата врска да напредува или да заврши. Имате чувство дека средните решенија повеќе не постојат. Проблеми со нервоза.

 

ВОДОЛИЈА

Можно е да сте ги направиле промените што сте ги испланирале и да сте многу задоволни од тоа. Некој од минатото се обидува да се врати во вашиот живот, но вие не се согласувате со тоа затоа што имате нова љубов. Проблеми со забите.

 

РИБИ

Постои напнатост во вашето деловно опкружување и не ви е лесно да пронајдете компромис со соработниците. Ќе се потрудите да и покажете на вашата сакана што сакате од неа и што очекувате од вашата врска. Зголемете го внесот на калциум.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote