in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 МАЈ: Внимателно ракување со парите! Раковите и Лавовите се нервозни, Јарците се чувствуваат добро, Лавовите заземаат дипломатски став

Овен

Ненадејните пречки на финансиско поле може да доведат до одложување на завршувањето на важната работа. Одложете ги ризичните инвестиции за подоцна. Многу внимателно бирајте зборови кога разговарате со партнерот, бидејќи постои голема веројатност за недоразбирање. Главоболка.

Бик

Доминантна тема на овој ден се финансиите, бидејќи од тоа ќе зависи вашиот долгорочен успех. Внимание при ракување со пари. Нов почеток на љубовен план ќе се случи во знакот на романтична средба со личност во знакот Девица или Лав. Варијанта на притисокот.

Близнаци

Акцентот на овој работен ден е на договорите кои можат да се одвиваат во малку неизвесна атмосфера на деловна средба со нови соработници. Негативните аспекти можат да предизвикаат недоразбирања со партнерот. Едноставно можете да се чувствувате несфатено и осамено. Одморете повеќе.

Рак

Денешниот успех може да зависи од начинот на кој ги презентирате вашите креативни идеи. Ве очекуваат пофалби од претпоставените. Овој ден може да оживее стар проблем помеѓу вас и вашиот партнер. Слободните Ракови можат да се заљубат на прв поглед. Нервоза.

Лав

Негативна атмосфера во рамките на вашата соработка со странска компанија или лице од странство. Одржувајте дипломатски став. Помеѓу вас и партнерот владее криза на доверба. Внимавајте денеска бидејќи можни се љубоморни сцени. Нервоза.

Девица

Започнувањето нова деловна соработка и ненадејното службено патување може да бидат доминантни теми на овој ден. Ве очекува работа на нов проект. Слободната Девица ја очекува почеток на нова љубовна врска со личност во знакот Јарец или Рак. Чувствителност на грлото.

Вага

Негативната атмосфера во вашиот однос со претпоставените може да биде резултат на некоја интрига зад сцената на овие постапки. Пазете се од лажни пријатели. Овој ден може да ви донесе средба со многу интересна личност во знакот Бик или Шкорпија. Чувствителност на желудникот.

Шкорпија

Конфликтни позиции во преговорите би можеле да го одбележат овој ден. Ќе бидете во ситуација да попуштите доколку сакате да ја продолжите соработката. Успеавте да го подобрите квалитетот на односот со партнерот и продолжите да играте отворени карти за да не се повтори. Нервоза.

Стрелец

Планетарните аспекти кои се присутни во вашата деловна област можат да ви донесат осцилации и непредвидени околности во деловната соработка. Овој ден ќе ја одбележи финансиската добивка. Слободните Стрелци денес можат да запознаат фатално привлечна личност, па можна е љубов на прв поглед. Варење, сменете ја исхраната.

Јарец

Во вашето финансиско поле има постојан прилив на пари. Деловниот потег што ќе го направите денес може да ви донесе трајно решение. Партнерот се сомневаше во тебе и тоа те навреди. Се чувствувате погрешно разбрани во вашите амбиции да придонесете за општата благосостојба на вашето семејство. Се чувствувате одлично.

Водолија

Невработената Водолија очекува одлична деловна понуда. Меѓутоа, кога потпишувате важни документи, прво проучете сè добро. Негативните аспекти можат да се манифестираат во форма на ваши сосема различни ставови за важни работи. Решението е во компромис. Нервоза.

Риби

Доцнењето на преговорите може да се должи на неповолните услови на соработка кои се обидува да ви ги наметне нов соработник. Еден од вас ќе мора да се откаже. Денес може да се чувствувате погрешно разбрани, бидејќи изгледа дека вие и вашиот партнер живеете во одвоени светови. Дигестивни проблеми.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote