in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 МАЈ: Денес многу поволен ден за сите знакови! Вага среќна, Бик успешен, Јарец уморен, Близнаци презадоволни

ОВЕН

 

Можно е да го оставивте главниот збор на другите некое време, но сега сте подготвени да се вратите на голема врата. Треба да и покажете на вашата сакана дека се грижите за него и дека имате сериозни намери. Проблеми со циркулацијата.

 

БИК

 

Денес не очекувајте премногу нови случувања. Голем дел од тоа може да ве разочара. Време е искрено да разговарате со вашата сакана за вашите очекувања во иднина. Вие сте прилично уморни.

 

БЛИЗНАЦИ

 

Добар ден е за промени во областа на работата, доколку планиравте да се преселите на друга работа, ќе имате шанса да го сторите тоа. Можете многу лесно да преминете од врска во врска и да ги менувате партнерите. Грижете се за колената.

 

РАК

 

Финансиите не се вашиот силен костум во моментов. Многу ве оптеретува и сте загрижени за вашата работа. Тешко е да ги покажете вашите искрени чувства затоа што всушност се плашите дека ќе бидете сериозно повредени. Грижете се за внесот на витамини.

 

ЛАВ

 

Не е добар ден да донесете одлуки од областа на работата. Можно е многу работи да бидат како што очекувате. Партнерот ќе покаже дека е подготвен да направи посериозни планови за заедничка иднина со вас. Пазете се од алергии.

 

ДЕВИЦА

 

Ве чека период во кој ќе имате понуда за промена на работното место. Пред вас е поволен ден. Време е да бидете отворени со вашата сакана кога станува збор за вашите чувства. Пад на имунитетот е изразен.

 

ВАГА

 

Ако сте избрзани, многу лесно би можеле да направите грешка на работа. Денес имате голема шанса за ново запознавање. Подготвени сте да започнете нова loveубовна врска. Срцевите нарушувања се изговараат.

ШКОРПИЈА

 

Не сте подготвени за промени кога станува збор за работата и правите што можете за да го задржите статус квото. Неповолен ден е за познаниците, на полето на љубовта сега некако се повлекувате во себе. Избегнувајте тешка храна.

 

СТРЕЛЕЦ

 

Ако сте планирале да се посветите на обврски сега е добро време да го сторите тоа. Можеби ќе треба да посветите малку повеќе внимание на вашата сакана, која го чека вашето внимание. Избегнувајте цигари и чад од тутун.

 

ЈАРЕЦ

 

Може да се надевате дека ќе започнете деловно партнерство со личност која ќе ви ја отвори вратата за некои нови можности. Добар ден е да запознаете сакана личност, особено ако сте во врска на далечина. Размислувате за диета.

 

ВОДОЛИЈА

 

Не сте задоволни од ситуацијата во деловното поле и правите сè што можете за да направите разлика. Ги преиспитувате своите чувства и доаѓате до заклучок дека повеќе не го гледате вашиот партнер со истите очи. Проблеми со синусите.

 

РИБИ

 

Подготвени сте за нови одлуки од областа на работата. Giveе го дадете својот максимум со цел да ја постигнете најдобрата можна ситуација на ова поле. Можно е да сте подготвени да го направите првиот чекор со цел да ги придобиете вашите симпатии. Проблеми со нервоза и несоница.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote