in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 АПРИЛ: Денес можете да очекувате успех на полето на работата!На лавовите им е потребна физичка активност, Девиците не се задоволни со љубовната врска, Рибите ќе ги решат проблемите

ОВЕН

Најдобро би било да ги оставите соработниците сами да го покажат своето вистинско лице пред вас. Можно е да направите повторени грешки што сте ги направиле порано кон вашата сакана и вашата врска да влезе во фаза на криза. Вкочанетост во пределот на вратот.

БИК

Денес можете да очекувате успех на полето на работата. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни. Треба да направите компромис во контакт со вашата сакана. Може да доживеете пад на енергијата и хроничен замор.

БЛИЗНАЦИ

Немате доволно трпеливост кога станува збор за решавање деловни проблеми, па затоа правите нови грешки. Обидете се да разговарате со некој близок кој покажува дека не се многу задоволни од вашата врска. Чувствителен уринарен тракт.

РАК

Може да очекувате дека ќе можете да ги решите проблемите што ве мачат на ова поле веќе некое време. Уживате во романтична атмосфера со вашиот партнер. Наскоро ќе направите важни планови за заедницата. Се изговара хормонални нарушувања.

ЛАВ

Имате можност да ги покажете сите ваши способности на ова поле и да се докажете на некој начин. Добро се сложувате со вашата сакана. Ако сте слободни, можете да очекувате флерт што ќе помине. Потребна ви е физичка активност.

ДЕВИЦА

Можни се неочекувани трошоци, но со правилна организација, можете да се надевате на позитивно решение на проблемот. Не сте задоволни од loveубовната врска во која сте сега и често размислувате за раскинување. Проблеми со урогениталниот тракт.

ВАГА

Може да очекувате да бидете задоволни со околностите во областа на работата. Денес сè оди во ваша корист. Одлучивте да влезете во сериозна врска. Подготвени сте овојпат максимално да и се посветите на вашата сакана. Можни се проблеми со нервоза.

ШКОРПИЈА

Не успеавте да ги исполните ветувањата пред деловните соработници, па затоа се можни некои последици поради тоа. Нема големи промени на полето на loveубовта со вас. Ве чека фаза во која ќе се досадите малку. Грижете се за вашиот холестерол.

СТРЕЛЕЦ

Вие не треба да имате проблеми или грижи во областа на работата. Сè оди како што планиравте. Ви се допаѓа личноста со која сте започнале врска, имате впечаток дека таа претставува сè што сакате. Можни се респираторни инфекции.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате позитивна можност за вработување каде што можете да останете на долг рок во иднина. Ве чека познаник што ќе ви биде доста важен во иднина. Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате дека ќе имате можност да започнете нов бизнис со вашите соработници и пријатели. Ви се допаѓа личноста со која моментално имате некаков пријателски однос. Ве чека пад на имунитетот.

РИБИ

Ве чека поволен период за работа. Beе можете да ги решите проблемите што сте ги имале претходно. Може да очекувате нов познаник. Сепак, нешто во врска со таа личност ќе ве направи несигурни на почетокот. Избегнувајте алкохол.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote