in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 АВГУСТ: Погрижете се за вашето здравје! Овенот е вознемирен, Лавот има проблеми со варењето, Јарец да биде внимателен во сообраќајот

ОВЕН

Важно е да не престанете да се обидувате и да вложувате напор во вашата работа. Ќе се исплати во време и енергија. Ќе ви биде тешко да ги решите проблемите со саканата личност. Можно е вашата врска да паднала во криза. Можна е вознемиреност.

 

БИК

Ве очекува поволен период за нов деловен проект или за каква било нова инвестиција. Пред вас е период што може да ви донесе прекин во емотивната врска од која не сте доволно задоволни. Можни се проблеми со бубрезите.

 

БЛИЗНАЦИ

Подгответе се за компликации кога станува збор за работа. Денес ќе имате многу проблеми. Можно е да немавте време да му се посветите на партнерот и тој да го протолкува како разладување. Намален имунитет.

 

РАК

Можно е да имате многу стрес и неочекувани промени на работа. Пред вас е неповолен ден. Подгответе се за важен разговор со саканата личност која има одредени очекувања од вас. Проблеми со видот.

 

ЛАВ

Можно е да имате мал проблем на деловно поле и како резултат да бидете под стрес. Ако сте во брак, ве чека неповолна фаза за вашата врска со партнерот. Болки во стомакот, проблеми со варењето.

 

ДЕВИЦА

Можно е да имате некои проблеми на полето на работата што не ги очекувате денес. Пред вас е можност за незадолжителна авантура или за блиско познанство што нема да ви значи многу. Белите дробови ви се чувствителни.

 

ВАГА

Пред вас е период кој може да ви донесе нови деловни можности. Подготвени сте за важни промени на ова поле. Можно е вашата сакана да не ви прости за грешките што сте ги направиле во минатото. Грижете се за тироидната жлезда.

 

ШКОРПИЈА

Можеби нема да можете да ја добиете саканата промоција. Доаѓа фаза во која ќе треба да покажете трпение. Можете да очекувате дека вашиот партнер ќе ви ја покаже својата љубов и внимание денес. Можна е слабост.

 

СТРЕЛЕЦ

Не сакате да се откажете од целите што си ги поставивте на ова поле. Сакате да излезете како победници. Ако сте слободни, можете да се надевате на добри промени на полето на убовта. Можни се проблеми со притисокот.

 

ЈАРЕЦ

Доколку сте премногу импулсивни, можно е денес да имате некои кавги на работа. Размислувате за брак и ве чекаат некои важни разговори со саканата личност. Подготвени сте за посериозни одлуки. Внимавајте на сообраќајот.

 

ВОДОЛИЈА

Можете да очекувате дека ќе можете да донесувате нови, важни одлуки кога станува збор за бизнисот. Ако сте во заедница – ќе имате помалку проблеми со вашата сакана. Недовербата ве дели. Ве мачи вкочанетост во пределот на вратот.

 

РИБИ

Многу е важно да се посветите на вашата работа ако сакате да постигнете добри резултати на ова поле денес. Ви се допаѓа личност која покажува дека има интерес и за вас. Грижете се за чувствителна кожа.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote