in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ДЕКЕМВРИ: Ракот го убива несигурност, Лавовите ги очекува очаен ден

Погледнете што ви подготвија ѕвездите за денес

ОВЕН

РАБОТА: Одличен ден е да започнете деловни проекти, особено ако имаат врски со странство или со медиуми.

ЉУБОВ: Ве чека нов познатство. Вие немате најдобра перцепција за другата страна и ја идеализирате.

ЗДРАВЈЕ: Намалете го внесот на алкохол.

БИК

РАБОТА: Одличен ден е за финансиите. Ако сте заинтересирани за позајмување, земање заем, наоѓање спонзор, добивате пари без никакви проблеми.

ЉУБОВ: Не сте искрени со партнерот кога станува збор за финансиите, но немате никаква совест за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Вие сте прилично задоволни од тоа како се одвива бизнисот. Во моментов нема конкретни резултати, но ги очекувате во иднина.

ЉУБОВ: Вие сте за заљубени и максимално посветени на вашата сакана. Необично е што сте прилично љубоморни и посесивни.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РАК

РАБОТА: Ве очекува проширување на бизнисот, особено ако сте во приватна деловна активност. Соработката со колегите е одлична.

ЉУБОВ: За inубени сте, но несигурни. Вашите емоции се силни и упорни, но се плашите да ги искажете.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЛАВ

РАБОТА: Очаен ден е кога станува збор за правни работи. Кога одите на рочиште, доживувате дебакл.

ЉУБОВ: Вашата сопруга е видливо лошо расположена, но вие не обрнувате внимание на неа и не се грижите за нејзините проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве чека целосна блокада на работа. Нема да можете да направите сè што планиравте да направите денес.

ЉУБОВ: Емоциите ви се стабилни. Нема ништо што не би направиле за некој близок. Вие сте толку затворени што другата страна не е свесна за вашите чувства.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблеми со притисок.

ВАГА

РАБОТА: Концентрацијата ви е прилично слаба. Ве чека комуникација на која нема да се разбирате најдобро.

ЉУБОВ: Го сакате вниманието на вашиот партнер. Тој е преокупиран со сопствените проблеми, па затоа не го интересираат вашите желби.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со спиењето.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ве чека зголемен обем на работа. Вие сте енергични и брзи и сите обврски ги извршувате на време.

LOУБОВ: Уживате во тајна љубов. Вашите емоции се упорни и интензивни. Вие сте целосно исполнети со оваа врска.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Задоволни сте од стабилна деловна состојба. Ве чека финансиска добивка, што уште повеќе го подобрува вашето расположение.

ЉУБОВ: Врската со брачениот другар не е најдобра. Нема конфликт затоа што другата страна не е подготвена да се соочи со проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Треба да бидете прецизни за време на деловни разговори. Вие и другата страна може да ја толкувате истата работа поинаку.

ЉУБОВ: Емоциите ви се стабилни. Партнерот е прилично затворен, но чувствувате дека тој се грижи и за вас.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергии.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Имате прилично оптимистички став кога станува збор за воспоставување нов деловен договор. Пазете се од ситни пропусти.

ЉУБОВ: Не сте искрени со партнерот за финансиите. Во случај другата страна да дознае, тие ќе реагираат прилично бурно.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана. Нешто може да тргне наопаку или да ве вознемири.

РИБА

РАБОТА: Вие сте доста вредни и работата ја завршувате набрзина. Ве очекуваат мали пропусти што дури и нема да ги забележите.

ЉУБОВ: Лоша е комуникацијата со брачниот другар. Ги избегнувате сите теми што можат да доведат до конфликт за да одржите очигледен мир.

ЗДРАВЈЕ: Ве чека несоница.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote