in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ФЕВРУАРИ: Овенот го чека хаос, Девиците не смеат да започнат нова работа, треба да се подготват за ЉУБОВНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Овен

Работа: Иако добро ги испланиравте работните обврски, голема е веројатноста денеска да ве очекува мал хаос и многу недоразбирања и потенцијални доцнења во реализацијата.

Љубов: Искористете ги деновите што претстојат за да ја зацврстите вашата емотивна врска и да внесете доволно позитивна енергија.

Здравје: Сосема солидно.

Бик

Работа: Надредените нема да го разберат вашиот начин на размислување и може да бидат критични кон се што правите денес.

Љубов: Не е најповолен ден за зголемен ангажман и некои конкретни постапки на љубовно поле, како малку да сте се оддалечиле еден од друг.

Здравје: Можна главоболка.

Близнаци

Работа: Денес внимателно проверете ја документацијата, обврските кои веќе сте ги завршиле, сите пропусти сега може да се поправат.

Љубов: И денес најтипичните претставници на Близнаците би било добро да ги одложат сите потенцијални настани во сферата на љубовните врски за подоцна, се разбира доколку воопшто е можно.

Здравје: Можна несоница.

Рак

Работа: Се што е поврзано со деловна комуникација и договори би можело да биде придружено со неуспеси кои не се ваша директна одговорност.

Љубов: Во текот на овој ден ве очекуваат прилично големи турбуленции во сферата на партнерските односи. Има доволно ситници за да ве исфрлат и двајцата од колосек.

Здравје: Променливо расположение.

 

Лав

Работа: Дополнителните проверки може да потраат повеќе време отколку што сте планирале. Подобро отколку да се поправаат грешките потоа.

Љубов: На саканата личност денес би можела да му пречи вашата себичност, а на вас нејзиното отсуство.

Здравје: Заштитете го ‘рбетот како превентивна мерка.

 

Девица

Работа: Денеска не е пожелно да иницирате нови професионални идеи и проекти. Можно одложување на пократко службено патување.

Љубов: Нема значителни промени во однос на претходниот ден што се однесува до љубовната сфера.

Здравје: Можна напнатост, нервоза.

 

Вага

Работа: Можно е во овој период да откриете дека некој некоректно се однесувал со вас или ја изневерил вашата доверба. Пазете се од конкуренцијата.

Љубов: Денеска ве очекува променливо расположение на љубовен план. Пазете се од љубоморни сцени.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

 

Шкорпија

Работа: Треба да вратите долгови, да ја проверите документацијата и важните документи и да ги исправите сите грешки.

Љубов: Би било добро ако повремено ја ставате саканата личност на листата на приоритети пред се и секого.

Здравје: Одлично.

 

Стрелец

Работа: Хартиите и деловната документација ќе ви одземат најголем дел од времето и вниманието за време на денешните професионални активности, што може да ве направи малку нервозни.

Љубов: Стрелците денес би можеле да ја покажат својата позната директност кога станува збор за некои недоразбирања.

Здравје: Освен напнатост, нема значајни предупредувања.

 

Јарец

Работа: Денеска може да ви дојде интересна деловна понуда, не прифаќајте веднаш, туку дајте си време добро да размислите.

Љубов: Прашањето е колку време и енергија можете да посветите на ангажирање на ова поле, бидејќи го очекувате незадоволството од другата страна. Треба да направиме некаков баланс.

Здравје: Работете на зајакнување на имунитетот.

 

Водолија

Работа: Иако и денес може да се очекуваат одредени потешкотии во комуникацијата и организацијата, важно е тоа да не ве вознемирува премногу за да решите се на свој единствен и оригинален начин.

Љубов: Би било убаво да посветите повеќе време и внимание на љубовната работа.Потрудете се подобро да се организирате.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

 

Риби

Работа: Во овој работен ден ќе ви треба дополнителна сериозност и дисциплина, но веројатно и помош од некој од проверените соработници. Не двоумете се да го побарате.

Љубов: Ќе имате можност барем да имате квалитетен разговор со саканата личност, ако ништо друго.

Здравје: Променливото расположение може да ве следи и овој ден.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote