in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ЈАНУАРИ: Се оди според планот, опуштете се! Бикот среќен, Вагата осамена, Девицата несреќна, Шкорпијата задоволна

Овен

Работа: Секогаш можете подобро и вие тоа најдобро го знаете, затоа поработете на организацијата и плановите за следниот период.

Љубов: Не форсирајте ништо, време е за лесни приказни и комуникација без големи обврски и очекувања.

Здравје: Многу добро.

 

Бик

Работа: Евентуалните недоразбирања со деловното опкружување најдобро ќе се решат со компромисно решение.

Љубов: Бидете тоа што сте, но сепак обидете се да ја контролирате ситуацијата, инаку многу работи би можеле да останат нејасни и недефинирани.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Близнаци

Работа: Во овој последен работен ден од неделата типичните Близнаци ги очекува многу работа, но со одлична организација и комуникација се може да се постигне.

Љубов: Можно е овој ден да ве чека ново познанство со многу интересна личност, па ако ништо друго, тогаш еве можности за флерт и убава лежерна приказна.

Здравје: Одлично.

 

Рак

Работа: Бидете доволно трпеливи и тактизирани, доколку не сакате да им замерите на некои луѓе кои не размислуваат исто како вас.

Љубов: Доколку сте задоволни од моменталната љубовна ситуација, уживајте, додека сите останати треба да покажат малку повеќе иницијатива и да започнете.

Здравје: Сосема задоволително.

 

Лав

Работа: Со исклучок на можна нетрпеливост и пар нервозни реакции поради тоа, се останато на полето на деловните активности треба да им оди во прилог на Лавовите овој петок.

Љубов: Ви претстои многу поволен ден доколку сте планирале да се посветите на зајакнување на темелите на вашата љубовна приказна. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

 

Девица

Работа: Не е лош ден за почеток на реализација на некои од новите идеи, само потрудете се однапред да направите прецизен план на активности.

Љубов: А на љубовен план ве очекува поволна ситуација за да реализирате барем една љубовна идеја. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

 

Вага

Работа: Нема непремостливи пречки во деловниот план за Вагите овој петок. Слободното време би можеле да го искористите за да се посветите на некое хоби.

Љубов: Искористете го целиот свој шарм и заводливи адути за уште повеќе да се зближите со личноста која ве привлекува.

Здравје: Многу добро.

 

Шкорпија

Работа: Внимавајте да не сте пропуштиле некои недовршени обврски кон институциите поврзани со формалности и документација, за да избегнете плаќање пенали.

Љубов: Бидете за нијанса пореални, не избрзувајте, за да не се доведете во комплицирана ситуација.

Здравје: Можна чувствителност на зглобовите и ситните коски.

 

Стрелец

Работа: Иако сè не оди многу лесно, со некои корекции и решавање на проблемите во движење, сепак ќе можете да правите сè на задоволителен начин.

Љубов: Важно е да се опуштите и да одржувате задоволителни партнерства без поголеми пресврти.

Здравје: Можни алергиски реакции.

 

Јарец

Работа: Задржете ја вашата насока, воздржете се од коментари и обидете се да ги решите сите несогласувања со деловните соработници на компромитиран начин.

Љубов: Уживајте во вниманието и наклонетоста што ви ја покажува вашата сакана. Би можеле да возвратите со убаво изненадување.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Водолија

Работа: Солиден крај на работната недела е пред Водолијата, иако со големо чувство на замор. Опуштете се и одвојте време.

Љубов: Во љубовниот авион ве очекува многу убав ден доколку планирате да уживате во некоја заедничка активност со саканата личност.

Здравје: Одлично.

 

Риби

Работа: Помалку грижи на деловното поле можат да ви дадат оние соработници кои малку почитуваат, а кои од ден на ден ги менуваат своите ставови.

Љубов: Забавувајте се со анализирање на сопствените желби и очекувања пред да се одлучите за вашиот следен потег.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote