in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ЈАНУАРИ: Лавови, подгответе се да ги решите проблемите што траат веќе долго време

ОВЕН

РАБОТА: Барате нови идеи што би започнале бизнис, но тие не го минуваат теоретскиот тест.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со брачниот партнер. Тој ви обезбедува поддршка во емотивна и материјална смисла.

ЗДРАВЈЕ: Прилично сте напнати.

БИК

РАБОТА: Вие сте многу вредни. Имате одговорен однос кон работата и навремено ги регулирате сите обврски.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската. Ја прекинувате секоја комуникација со вашиот партнер. Не сакате ниту да го видите, ниту да го слушнете.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Во тајност разработувате деловни планови. Претпоставениот верува во вашите способности и е сигурен дека ќе постигнете успех.

ЉУБОВ: Среќни сте со бракот. Партнерот поминува низ фаза на преглед, но вие сте покрај него и му давате поддршка.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

РАК

РАБОТА: Ве чекаат многу проблеми на работа. Треба да донесете некои деловни одлуки кои се доста предизвикувачки.

ЉУБОВ: Комуникацијата со брачниот другар е сведена на минимум. Се прашувате дали разводот е следниот чекор.

ЗДРАВЈЕ: Притисокот е нестабилен.

ЛАВ

РАБОТА: Имате премногу проблеми на работа. Донесувате тешки одлуки. Колегите нема да ги сакаат.

ЉУБОВ: Брачениот другар поминува низ психолошка криза. Вие не можете специјално да му помогнете, но кажете му дека сте со него.

ЗДРАВЈЕ: Не сте расположени.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Се соочувате со проблеми на работа. Вие сте загрижени за намалениот обем на работа и прекинувањето на деловната соработка. Финансиската добивка доаѓа.

ЉУБОВ: Врската е прекината. Ниту планирате да му се јавите на бившиот партнер ниту пак очекувате да ви се јави.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот се намалува.

ВАГА

РАБОТА: Задоволни сте од тоа како напредува бизнисот. Имате впечаток дека работата ви се менува, ве ревитализира. Ве чека прилив на пари.

ЉУБОВ: Задоволни сте од вашата врска со сопругата и покрај фактот дека тој поминува низ сериозен кризен период на работа.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ја прекинувате деловната соработка. Јасно ви е дека нема работа и дека не сте во компанија што може да ви обезбеди сигурност.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се стабилни. Неговата поддршка и разбирање ви значат многу. Тој ќе се обиде да ти најде нова работа.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Деловната состојба е задоволителна. Одеднаш добивате понуда од компанија која не е од ваше место и веднаш ја прифаќате.

ЉУБОВ: Ако сте во брак, имате сериозен проблем. Поминувајќи низ голема криза или брак се бројат последните денови.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот се намалува.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Има прекин во деловната соработка. Причината е недостатокот на работа и неможноста да се промени таа состојба.

ЉУБОВ: Вие сте тотално незадоволни од односот со сопругата. Вие размислувате официјално да ја прекинете врската.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Под стрес сте поради ситуацијата на работа. Нема работа и се плашите за својата иднина. Вие не гледате излез од ситуацијата.

ЉУБОВ: Не сте опуштени и напнати, па не ве интересира емоционалната сфера. Обидите на вашиот партнер да волонтирате се неуспешни.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте под огромен стрес.

РИБИ

РАБОТА: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Работата е стабилна, односот со колегите е одличен. Соработката со странците напредува добро.

ЉУБОВ: Брачениот партнер минува низ кризен период. Свесен дека не можете да и помогнете затоа што таа не дозволува да и се приближите.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote