in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ЈУЛИ: На девиците денеска срцата им е на вистинското место, се оди според планот, но затоа еден знак ќе има лош ден Водолија, не трошете ја енергијата, Овенот очекува поддршка од претпоставените, Близнаците се во заблуда дека животот е фантастичен

Овен

Работа: Сите нишки се во ваши раце, затоа искористете ги поволните околности за полека да се занимавате со завршување на претходно започнатите обврски пред да започнете нови. Ве очекува поддршка од претпоставените.

Љубов: Поволен ден за секакви освојувачки дејствија, па од вас се очекува денеска да бидете конкретни на тоа поле. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

 

Бик

Работа: Полека и на свој начин Биковите ќе се носат со бројните обврски во текот на овој ден. Не двоумете се да побарате помош од блиски соработници ако не можете сами да завршите нешто.

Љубов: Денешните случувања на љубовен план може да ги заврши со неочекувано пријатно изненадување од саканата личност. Можеби понуда за заедничко патување, одмор.

Здравје: Внимавајте на здрава и правилна исхрана.

 

Близнаци

Работа: Доколку соработувате со странска држава, може да дојде до компликации во договорите. Вие очекувате и се надевате премногу, додека другата страна ќе има услови на кои ќе инсистира.

Љубов: Доколку сте ги расчистиле сите дилеми поврзани со минати љубовни приказни, нема причина да не вдишете длабоко и да почнете слободно и расположени за нови акции.

Здравје: Можни алергиски реакции.

 

Рак

Работа: Високото ниво на самодоверба ќе доминира со повеќето Ракови во текот на овој четврток, што секако ќе биде забележливо и кај вашите претпоставени. Држете се до приоритетите, фокусирајте се на тековните обврски и нема причина за грижа.

Љубов: Не двоумете се искрено да ги покажете своите емоции, особено ако уживате во целосно внимание и разбирање од вашата сакана.

Здравје: Пазете се од инфекции.

 

Лав

Работа: Некои променети околности овој ден не би требало да имаат негативно влијание врз Лавовите, а со малку трпение и тактика ќе успеете да го пронајдете најдоброто решение.

Љубов: Ќе ви треба поширока слика за моменталната љубовна ситуација доколку сакате да постигнете заеднички компромис.

Здравје: Бидете умерени во се.

 

Девица

Работа: Практично на сите полиња, почнувајќи од комуникацијата и преку организацијата и имплементацијата, денес се треба да биде над просекот.

Љубов: Бидете активни, излезете, дружете се, активирајте ги социјалните мрежи, ќе ви се појави барем една интересна прилика.

Здравје: Зајакнете го имунитетот со здрава исхрана и внес на витамини.

 

Вага

Работа: Не се нервирајте ако денес треба неколку пати да повторите некои тривијални потези, покажете доволно трпение и исходот дефинитивно ќе биде позитивен.

Љубов: Умереноста во сè и суптилното однесување ќе бидат сосема доволно за да ги задржите постоечките љубовни конци во ваши раце.

Здравје: Многу добро.

 

Шкорпија

Работа: Еве порелаксиран работен ден за типичните Скорпии кои доста фокусирани и без поголеми проблеми се справуваат со сите деловни обврски.

Љубов: Сите ваши активности денес треба да бидат насочени кон саканата личност, но без големи очекувања и форсирање на големи одлуки.

Здравје: Бидете физички активни.

 

Стрелец

Работа: Не занемарувајте ситници од формален карактер, за да го дочекате крајот на работната недела со посмирени глави и подобро расположение.

Љубов: Добар ден е за ново познанство базирано на опуштена приказна, флерт. За поконкретни љубовни потези почекајте поповолен период.

Здравје: Можна несоница.

 

Јарец

Работа: Фокусирајте се на практичното исполнување на обврските кои сте ги започнале, но и денес би можеле успешно да активирате една од вашите идеи. Можна финансиска добивка.

Љубов: Ако потрошите многу време и енергија на работа, тогаш малку ќе ви остане за љубовната сфера. Обидете се да не го занемарите целосно.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

 

Водолија

Работа: Речиси се било однапред испланирано, претставниците на Водолијата треба да завршат без поголеми проблеми во текот на овој работен ден. Сепак, не трошете ја енергијата на помалку важни работи.

Љубов: Доколку имате регистрирано сигнали од личност која неодамна сте ја запознале, еве многу поволен ден да проверите се и да преземете конкретна акција.

Здравје: Нежност на зглобовите.

 

Риби

Работа: Иако не е реално да очекувате голем професионален пресврт, типичните Риби денес ќе имаат добар ден да ги прецизираат деталите за новите деловни проекти.

Љубов: Не е лош ден за одржување на постоечките партнерски односи, но доколку имате намера да започнете нови љубовни иницијативи, водете сметка за проценката на личноста која ве интересира.

Здравје: Физички замор, спијте доволно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote