in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ЈУЛИ: Постојано мислите на вашиот поранешен партнер! Време е да му се јавите! Вагите уживаат во љубовта, Лавот е уморен од докажување, Шкорпијата е успешна на сите полиња

ОВЕН

Имате впечаток дека знаете што сакате да постигнете, но проблемот е што некои идеи не се остварливи. Не сте целосно отворени кон вашиот партнер затоа што мислите дека тој би упатил зборови на критика што не сакате да ги слушнете. Респираторните органи се чувствителни.

 

БИК

Поради потреба од работа, одржувате контакт со медиумите. Впечатокот што го оставате е одличен: вие сте доста реални, сигурни и посветени на своите должности. Слободното време му го посветувате на партнерот и уживате максимално во тоа. Се чувствувате одлично.

 

БЛИЗНАЦИ

Фокусирани сте на обврски и максимално одговорни. Супервизорот е задоволен од резултатите од вашата работа. Емоциите ве обзедоа доста. Се чувствувате љубоморни, што ретко ви се случува. Здравјето е стабилно.

 

РАК

Комуникацијата со соработниците е успешна. Можете лесно да донесете одлука во врска со тековниот деловен проект. На партнерот гледате како на поддршка. Не смеете ни да размислувате како би функционирале без тоа. Се чувствуваш добро.

 

ЛАВ

Благодарение на добро организирана деловна мрежа на соработници, добивате информации што решително влијаат на вашите следни деловни потези. Ве чека нов познаник. Другата страна ќе биде вашиот интерес. Здравјето е стабилно.

 

ДЕВИЦА

Работата генерално одеше според планот. Успевате да надминете некои ненадејни тешкотии со малку напор во движење. Уживате во врската со партнерот. Имате впечаток дека тој е премногу дружеубив, но ја прифаќате таа одлика. Се чувствуваш добро.

 

ВАГА

Вие не сте премногу фокусирани на обврските. Од таа причина, можни се недоразбирања со соработниците. Не можете да престанете да размислувате за вашиот поранешен партнер. Вие не му се јавувате од погрешни причини. Можна е несоница.

 

ШКОРПИЈА

Успешно завршувате деловен проект. Имате впечаток дека тој многу ве вознемирувал и дека премногу се трудите. Со нетрпение очекувате нови проекти. Фокусирани сте на вашиот партнер и уживате во неговото друштво. Се чувствувате одлично.

 

СТРЕЛЕЦ

Ве чека прилив на финансии што го подобрува вашето расположение. Вие сте задоволни од деловната состојба и затоа сакате да го проширите бизнисот. Ве чека ново запознавање со духовита и весела личност. Се чувствувате одлично.

 

ЈАРЕЦ

Генерално сте задоволни од ситуацијата на работа. Направете нови планови за понатамошно проширување на деловните активности, но чувајте ги во тајност. Емоциите работеа за вас и вие сте целосно посветени на вашиот партнер. Можни се проблеми со хормоните.

 

ВОДОЛИЈА

Комуникацијата е вашето главно оружје. Благодарение на добрата приказна и шармот, завршувате одредени работни места. Вие комуницирате со личност за која сè уште не сте сигурни дали е вистинската личност за контакт. Склони сте на прејадување.

 

РИБИ

Комуникацијата со колегите е конструктивна. Работите планови за подобрување на вашите финансии и деловни активности. Емотивно сте исполнети. Сакате односот со вашиот партнер никогаш да не се менува. Проверете ја функцијата на тироидната жлезда.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote