in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ЈУНИ: Тагата и радоста на човекот му се познати! Јарецот уморен, Девицата подготвена за одмор, Вагата бара се повеќе и повеќе, Бикот задоволен

ОВЕН

Работа: Новиот склоп на околности води до добри промени на ова поле. Судбината ви е наклонета.

Љубов: Се повеќе се доближувате до личност која ви делува како неочуван избор за партнер за вас.

Здравје: Можна температура.


БИК

Работа: Вашата работа се повеќе ви создава притисок и имате впечаток дека, конечно, сте подготвени за промени.

Љубов: Пред вас е период во кој ќе бидете спремни со саканата личност планира големи промени врзани за иднината.

Здравје: Добро здравје.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е добар ден за работа. Очекувајте дека ќе успеете да остварите позитивни промени.

Љубов: Ако сте заинтересирани за нови познанства, би можеле да имате некоја нова средба.

Здравје: Одлично се чувствувате.


РАК

Работа: Очекувајте поволни активности кога е во прашање вашата работа. Ве очекува добар ден.

Љубов: Имате шанси да започнете врска со личност која ќе покаже дека е подготвена за нешто сериозно со вас.

Здравје: Потрудете се да создавате здрави навики.


ЛАВ

Работа: Вашата комуникација со колегите станува се подобра. Со време ќе успеете да остварите сосема позитивна атмосфера во колективот.

Љубов: Сакате да излезете од врската од која не сте задоволни.

Здарвје: Без проблеми со здравјето.


ДЕВИЦА

Работа: Работната атмосфера станува се подобра и многу сте задоволни поради тоа. Ве очекува поволен период за работа.

Љубов: Чувствувате голема доза на страв кога е во прашање шанса да се впуштите во нова врска.

Здравје: Желудникот ви е чувствителен.


ВАГА

Работа: Ако влегувате во нова соработка, треба добро да ги проверите условите кои ги прифаќате.

Љубов: Подготвени сте за промени и нови познанства. Ви здосадило да бидете сами.

Здравје: Имате многу енергија во себе.


ШКОРПИЈА

Работа: Цврсто верувате во тоа дека е можно остварување на целите кои ги имате и имате намера да продолжите да се трудите.

Љубов: Очекувајте позитивни околности во односот со саканата личност.

Здравје: Време е за редовна лекарска контрола.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Дошло време да покажете подготвеност на работното поле да превземете одредена „жртва“ на себе.

Љубов: Денешниот ден е поволен за љубов и нови познанства, доколку сте слободни.

Здравје: Чувствителен ви е вратот и рамената.


ЈАРЕЦ

Работа: Ќе ви се укаже шанса да остварите подобра заработувачка. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од ситуацијата.

Љубов: Сигурноста во себе ве чини пошармантен. Имате шанса да освоите симпатија.

Здравје: Водете сметка околу хормоните.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не може да бидете целосно посветени на своите цели денеска, затоа што ви недостасува концентрација.

Љубов: Може да очекувате поволен период за вашиот однос со саканата личност.

Здравје: Главоболка.


РИБИ

Работа: Иако сте подготвени да бидете максимално посветени на работата, не успевате сите обврски да ги завршите на време.

Љубов: Нервозни сте и не ви е лесно со саканата личност да најдете компромис.

Здравје: Несоница.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote