in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 СЕПТЕМВРИ: Поволен ден за работа! Вагите уморни, Близнаци среќни, Водолиите се среќни, Риби во тешка депресија

ОВЕН

Денес не е добар ден за вас. Бидете свесни за можните грешки од ваша страна. Можни се мали несогласувања со личноста за која се грижите. Сепак, до крајот на денот, ќе можете се да решите. Чувствителни бубрези и мочен меур.

БИК

Многу лесно може да влезете во недоразбирања со колегите кои не мислат исто како вас. Можете лесно да ја прекинете врската со некој за кој не се грижите. Чувствувате дека сте направиле грешка при изборот на партнер. Посетете лекар за преглед.

БЛИЗНАЦИ

Оптоварени сте со проблеми што не се создадени по ваша вина. Најмногу од се ве мачи неправдата. Лесно доаѓате до ново познанство што ќе ве доведе во љубовна врска. Можни се проблеми со аритмија.

РАК

Ако сакате да ги докажете своите способности кога станува збор за работата, побарајте од претпоставените можност да напредуваат. Можете да го подобрите односот со партнерот доколку вложите напор да работите на комуникација. Проблеми со варењето.

ЛАВ

Подготвени сте за промени кога станува збор за работата и повеќе не сакате да трпите нешта што не ви одговараат. Ако има недоразбирања помеѓу вас и вашиот партнер, ќе ги решите. Можни се болки во грлото.

ДЕВИЦА

Ќе добиете прилив на пари што ќе ви го подобри расположението. Вашиот ден е генерално поволен за работа. Барајте сигурност до личност која ќе покаже дека сепак не е вистинскиот избор на партнер за вас. Губење на апетитот е доведено до израз.

ВАГА

Имате поддршка од вашите соработници кои во вас гледаат еден вид пример. Може да очекувате добар ден за работа. Ве очекува нова авантура во која ќе уживате. Може да очекувате позитивен ден. Се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

Имате јасно дефинирани цели што ќе можете да ги постигнете доколку сте упорни и доследни. Не му посветувате доволно време на партнерот. Вашата врска оди кон посериозна криза. Можни се проблеми со главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате поволен ден на полето на работата. Пред вас се решенија за некои стари проблеми. Можно е да сте го прекршиле ветувањето до вашата сакана и дека сега сте гризнати од совеста поради таа причина. Посетете стоматолог.

ЈАРЕЦ

Можно е да се случуваат некои промени кои не ви одговараат. Стабилноста на вашиот бизнис е разнишана. Имате несогласувања со саканата личност. Ве очекува период во кој вашата врска ќе биде во криза. Прилично сте вознемирени.

ВОДОЛИЈА

Ви претстои период кој ви носи нови деловни можности. Важно е навреме да ја препознаете вашата шанса. Ако сте слободни, личност од вашиот круг на пријатели може да ви ги признае своите чувства. Се чувствуваш добро.

РИБИ

Ве очекува период во кој ќе бидете склони да избрзувате со заклучоци на деловно поле. Вашиот партнер ќе биде ладен кон вас, а таквиот став на некој начин доведува до разочарување. Ви треба повеќе одмор.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote