in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 АВГУСТ: Вистински ден за нови деловни одлуки!

ОВЕН

Ако планирате да започнете нов бизнис, ќе имате добар ден да се посветите на тоа. Правите планови за заедничка иднина со саканата личност и убаво е кога сте заедно. Грижете се за вашите заби.

БИК

Ако планирате да донесувате некои важни деловни одлуки, денес е вистинскиот ден за вас. Сакате да влезете во нова врска и подготвени сте да бидете малку поотворени за нови емотивни познанства. Грижете се за вашата исхрана.

БЛИЗНАЦИ

Ќе добиете помош за работа што требаше да ја завршите пред извесно време. Вашата љубомора може да ве натера да имате поголеми проблеми во врската со саканата личност. Можни се чести расправии. Можен е проблем со несоница.

РАК

Многу е веројатно дека денес ќе имате некои потешкотии на работа. Нема да можете сами да ги решите сите проблеми. Партнерот покажува многу нетрпеливост и често се расправате. Не ви е лесно да правите компромиси. Грижете се за бубрезите.

ЛАВ

Се ближи промоцијата и подготвени сте да преземете поголеми обврски на деловното поле. Се разладивте од партнерот и имате впечаток дека е дојдено време да ставите крај на вашата љубовна врска. Можни се некои хронични проблеми.

ДЕВИЦА

Не ја оставајте судбината во туѓи раце, туку обидете се да донесувате нови деловни одлуки. Може да се надевате на интересно запознавање со личност која ќе ви посвети многу внимание. Редовно проверувајте го крвниот притисок.

ВАГА

Можно е денес да имате некои потешкотии на работа и дека нема да ви биде лесно да се справите со сите притисоци околу вас. Можно е се почесто размислувате за развод и сте незадоволни во бракот. Грижете се за вашите гради.

ШКОРПИЈА

Ако покажете истрајност, ќе го постигнете успехот кон кој се стремите на полето на работата. Можно е во моментов да има проблеми помеѓу вас и личноста за која се грижите. Грижете се за грлото и синусите кои се чувствителни на вас.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекуваат проблематични околности кога станува збор за работата. Не сум сигурен што да очекувам. Можно е да се карате со партнерот. Понекогаш немате доволно енергија да барате решенија. Чувствителна тироидна жлезда.

ЈАРЕЦ

Поволен ден е да се посветите на решавање деловни проблеми. Succeedе успеете и ќе ја покажете својата практична страна. Посветени сте на партнерот и се чувствувате добро кога сте покрај него. Вашата врска станува подобра. Проверете ја диоптријата.

ВОДОЛИЈА

Ако планирате патување, ве очекува период во кој ќе можете да постигнете добри резултати. Вашата емоционална ситуација може да биде комплицирана ако не сте искрени со саканата личност. Избегнувајте свадби.

РИБИ

Не очекувајте премногу кога станува збор за полето на работа, бидејќи денес не е многу поволен ден за вас. Можно е во текот на денот да имате многу несогласувања со саканата личност. Проблеми со грчеви во мускулите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote