in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ФЕВРУАРИ: Можна е љубов на прв поглед! Бикот ја продлабочува врската со партнерот, Вагите можат да се впуштат во авантура.

ОВЕН

Работите изгледаат добро кога се во прашање вашите финансии. Сите трансакции ќе бидат во ред. Денес лесно ќе постигнете важни деловни цели. Одлично сте расположени и подготвени за нови љубовни почетоци. Запознавањето со личност преку работа многу лесно може да се претвори во вистинска љубовна романса. Варијанта на притисокот.

БИК

Денеска ќе се најдете пред тешки финансиски одлуки, а веројатно ќе ви требаат и мислењата на другите колеги. Заедничката анализа ќе ви помогне да најдете решение. Продлабочувањето на односот со партнерот и меѓусебната доверба ќе ви го донесе толку потребното чувство на стабилност и мир. Замор.

БЛИЗНАЦИ

Важен деловен разговор ќе биде повеќе од успешен. Ве очекува работа на долгорочен проект и потпишување договор. Ѕвездите особено ве сакаат и ви го носат она што најмногу го сакате. Слободните Близнаци денес можат да најдат интересен партнер, додека оние кои се во врска ги очекуваат убав и хармоничен период. Здравјето е добро.

РАК

Доколку сте започнале приватен бизнис, ќе имате одличен почеток и големи изгледи за финансиски успех. Слушајте ја вашата интуиција за понатамошни деловни потези. Слободни Ракови, важно е да станете поактивни и надвор бидејќи планетите се повеќе отколку во ваша корист. Скршете ги оковите на вашето љубовно минато и одете напред во иднината. Исцрпени сте.

ЛАВ

Професионално се оди според планот. Ако наидете на неочекувани пречки, не донесувајте избрзани одлуки. Направете неконвенционален пристап и успешно ќе го надминете проблемот. Задоволни сте од доминантната атмосфера во однос на партнерот. Ве очекува романтичен излет. Одморете повеќе.

ДЕВИЦА

Вашата кариера напредува. Не двоумете се, слушнете ја вашата интуиција и ќе го направите најдобриот избор во следните деловни потези. Зрачите со позитивна енергија и односот со партнерот е на нагорна патека. Следува натамошно усогласување на поврзувањето. Воспалено грло.

ВАГА

Денеска може да наидете на неочекувани пречки. И покрај тоа што се чини тешко да се реши, повеќе верувајте им на инстинктите и тоа ќе ви помогне да ја надминете тешката ситуација. Поимпулсивни сте од вообичаено и подготвени да се впуштите во авантура без размислување. Ова може да предизвика контра-ефект кај партнерот, подобро е да се избере попостепен пристап. Нервоза.

ШКОРПИЈА

Избегнувајте комплицирани деловни предлози и ризични инвестиции. Намалете ги трошоците на минимум. Привлечете го вниманието на спротивниот пол на секој чекор. Ве очекува почеток на убава романса и романтично вечерно излегување. Намален имунитет.

СТРЕЛЕЦ

Денес може да се соочите со неочекувана и предизвикувачка ситуација. Не грижете се, потпирајте се на вашите инстинкти и природна снаодливост. Тешко ви беше да го критикувате партнерот или некои зборови што тој неодамна ви ги кажа. Сепак, бидете попустливи и прекинете ја таа негативна нишка во вашата комуникација со позитивен гест. Тешкотии со гласот.

ЈАРЕЦ

Способноста да се донесат добри одлуки кои водат до вистинската цел ќе го одбележи овој ден. Финансиски успех. Борбата на две силни воли може да ја исполни атмосферата на овој ден. Несогласувањето за важно прашање треба да се реши со компромис. Здравјето е добро.

ВОДОЛИЈА

Денеска може да се соочите со комплициран проблем и речиси невозможен дел од работата. Само со тимска работа ќе можете да ја надминете оваа пречка. Строги сте кон себе, но и кон другите. Поставувате високи барања пред партнерот, па можни се мали кавги и раздразлива атмосфера. Нервоза.

РИБИ

Денеска ќе видите колку добра била една од вашите бизнис идеи. Ве очекува значителен финансиски успех. Слободните Риби денес можат да запознаат интересна личност преку пријател. Можна е љубов на прв поглед. Проблеми со видот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote