in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ФЕВРУАРИ: Вагите почнуваат афера на работа, Јарецот сонува туѓа жена, а ТИЕ ќе си го уништат животот 15 февруари е критичен ден за повеќето хороскопски знаци. Бидете паметни и внимателно размислете за секој потег

Овен

Работа: Претстои многу добар работен ден за Овенот да се справи со некои нови креативни идеи и проекти. Бидете упорни во вашите напори.

Љубов: Ве очекува поволен ден во љубовната сфера, па не би било лошо да му приредите на саканата личност пријатно изненадување во вид на екскурзија или кратко патување.

Здравје: Одлично.

Бик

Работа: Претстои одличен ден за повеќето типични Бикови за максимално професионално ангажирање, а не е исклучено и покренување нови иницијативи.

Љубов: Можно ново познанство со личност која многу патува или на некој друг начин е поврзана со патувања, па доколку сте расположени за убава и лежерна комуникација, флерт, повелете.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Близнаци

Работа: На Близнаците им претстои одличен ден за започнување нови професионални проекти и идеи, па се очекува ваш зголемен ангажман.

Љубов: Треба да има малку можности за нови познанства, а вашето добро расположение и шарм нема да останат незабележани денес.

Здравје: Одлично.

Рак

Работа: Нема пречки на деловен план за типичните Ракови, под услов да не се распрснуваат во многу правци, туку чекор по чекор да ги реализираат поставените обврски.

Љубов: Денеска би можело да ве очекува некакво преиспитување на сопствените ставови и размислувања на тема постоечки партнерски односи.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: Лавовите очекуваат многу работа овој ден, особено во сегментот на комуникација и деловни договори и преговори. Само одвојте време.

Љубов: Одличен ден за дружење и релаксација, искористете го за излегување со најблиските и ширење позитивно расположение. Едно е сигурно, ќе оставите добар впечаток.

Здравје: Многу добро.

Девица

Работа: Променливата енергија денес може да ви го отежне остварувањето на професионалните цели. Ништо страшно, успеваш да завршиш и да провериш се на време.

Љубов: Искористете го овој ден максимално, покажете му на вашата сакана колку се грижите. Бидете имагинативни.

Здравје: Сосема солидно.

Вага

Работа: Ќе има многу оригинални идеи и планови за овој работен ден во главите на типичните Ваги. По многу забавување, во најавата ве очекуваат некои добри деловни зделки.

Љубов: Што се однесува до тоа што се случува на полето на љубовните врски, не е се најјасно и под ваша контрола. Можно е спојување на деловната и љубовната сфера во форма на кратка романса.

Здравје: Бидете физички активни.

Шкорпија

Работа: На Скорпиите им претстои релаксиран ден, така што без проблем можат да направат речиси се што планирале за денес.

Љубов: Важно е да дозирате нетрпеливост и да не правите избрзани потези кога е во прашање сферата на љубовните врски, па тогаш можете да очекувате убаво изненадување од личноста за која се грижите.

Здравје: Многу добро.

Стрелец

Работа: На Стрелците им претстои одличен ден, опуштено да го завршат започнатото, а дополнителното време можат да го поминат во некоја спортска активност.

Љубов: Вашата позитивна енергија и неодолива насмевка го привлекуваат вниманието на спротивниот пол. Можно е ново романтично познанство.

Здравје: Одлично.

Јарец

Работа: Претстои многу добар работен ден за Јарците да ја завршат започнатата работа, а доколку е потребно можат да сметаат на помош од непосредната околина.

Љубов: Можен е повик од стара љубов или личност која на некој начин е мистериозна. Не двоумете се да излезете и да имате убав разговор за почеток.

Здравје: Одлично.

Водолија

Работа: Многу работа, зголемени професионални активности и одлична соработка со најблиското деловно опкружување треба да бидат гаранција за успешен работен ден за повеќето Водолии.

Љубов: Речиси сите околности на полето на љубовните врски во текот на овој ден треба да бидат во ваша корист. Можно е ново романтично запознавање преку пријателите или социјалните мрежи.

Здравје: Многу добро.

Риби

Работа: Обидете се да ги усогласите вашите високи деловни цели со околностите кои денес би можеле значително да го забават и да ја попречат нивната реализација.

Љубов: На полето на љубовните врски денес имате многу отворени врати, зад кои ве очекуваат убави задоволства и некои пријатни изненадувања. Уживајте, бидете имагинативни, некои соништа сè уште можат да се остварат.

Здравје: Одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote