in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ЈАНУАРИ: Веќе не сте исти како порано! Бикот е во одлично здравје, Јарецот е возбуден, Водолијата избегнува напорни физички активности

Овен

Сите ситуации кои не одговараат на вашиот карактер ви ја одземаат енергијата, секогаш кога луѓето се караат и расправаат, вие само сакате да побегнете и да се оддалечите од тоа. Не сакате да бидете дел од дебатата, но не смеете да дозволите другите да ве изневерат доколку нема причина.

 

Бик

Има многу информации кои се уште не стигнале до вас во врска со вашите обврски на работа. Нема да ви биде грижа кога ќе ги слушнете, но обидете се да не се нервирате премногу поради тоа. Некои соработници се покажаа како подобри од вас, но не смеете да бидете повредени кога знаете дека ситуацијата е таква каква што е. Здравјето ви е солидно и драго ви е поради тоа.

 

Близнаци

Ако вашата сакана личност не ве гледа како порано, вие сте единствените виновни. Веќе не сте исти како порано, многумина влијаеле негативно на вас и сега веќе никому не верувате, но тоа не е причина да се дистанцирате од партнерот.

 

Рак

Реалноста мора да ја прилагодите на сопствените желби, бидејќи во моментов не сте многу реални во вашите барања. Мора да се спуштите на земјата и малку пореално да го погледнете своето место под сонцето. Доколку сте во врска, ве очекува пријатна вечер со саканата личност, конечно после долго време ќе бидете сами.

 

Лав

Не сте подготвени за денешниот состанок и затоа се трудите со сите сили да го одложите. Сепак, не зависи од вас дали средбата ќе се одржи или не, а постојат сите шанси таа да се одржи во попладневните часови. Подготвен или не, мора да се појавиш таму, многу работи зависат од тебе.

 

Девица

Напнати сте и вознемирени поради некои настани на работа, но вашата сакана е секогаш тука за вас и знае како да ве расположи. Поради малку поголем стрес и пад на имунитетот, внимавајте на здравствената состојба, јадете малку повеќе овошје и зеленчук од вообичаено.

 

Вага

Не сте доволно концентрирани на работа и тоа ве кочи во извршувањето на работните задачи. Се обидувате да ги скриете вашите црни чувства за вашето работно место, но сите гледаат дека сте загрижени и дека сте постојано напнати. Обидете се да се занимавате со хоби за да ја намалите напнатоста.

Шкорпија

Не сте во ситуација да изберете работа, затоа не се навредувајте ако работите некои работи кои не одговараат на вашите квалификации. Не земајте се здраво за готово, мора да поминете низ некои работи ако сакате да напредувате.

 

Стрелец

Партнерот не е задоволен од вашето однесување и воопшто од вашиот пристап кон целата врска. Не сте сериозни и не сакате да се врзувате долгорочно, но не смеете да играте двојна игра, доколку немате сериозни намери, кажете го тоа искрено за да нема повреди.

 

Јарец

Никој не разбира што сакате да постигнете со вашето претстојно однесување на работа, дури ни вие самите. Мислите дека знаете се, но всушност сте многу несигурни и се плашите да не ја изгубите работата. Кажете му на вашата сакана дека ви е мило да ве поддржува кога ви е најпотребно, ќе го ценат тоа и како.

 

Водолија

Ако некој ве нападне, возвратете се на ист начин, но направете го тоа на мирен, смирен и цивилизиран начин. Користете речник кој ви одговара и не реагирајте импулсивно. Можни се болки во колената, избегнувајте долги прошетки и трчање, како и долго стоење, тоа само ќе ја влоши ситуацијата и тешко дека ќе можете да ја излечите состојбата.

 

Риби

Во вашиот живот повторно влегува личност која некогаш ви се допаднала, но овој пат нема да дозволите да манипулира со вас. Сега сте позрели и нема така лесно да паднете на шармот на таа личност, иако мора да си признаете дека привлечноста се уште постои и никогаш не била изгубена.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote