in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ЈАНУАРИ: Водолија, љубовта ве воздигнува, емотивно сте исполнети

ОВЕН

РАБОТА: Има многу проблеми на работа што не можете да ги решите. Затоа сте прилично демотивирани.

ЉУБОВ: Брачната врска е стабилна. Вие сте лошо расположени поради деловни проблеми. Брачниот другар ја разбира вашата ситуација.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте нервозни.

БИК

РАБОТА: Добивате нова деловна понуда. Звучи одлично за вас и сериозно ја разгледувате можноста да се преселите во друга компанија.

ЉУБОВ: Односот со партнерот е расипан. Не негувај надеж дека ќе има помирување. Треба да бидете сами.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Бизнисот се развива одлично. Ве очекува успешно службено патување и преговори, каде ќе постигнете задоволителен договор.

ЉУБОВ: Брачната врска е во сериозна криза. Комуникацијата се сведува на кавги или воопшто нема. Размислувате за развод.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РАК

РАБОТА: Вие сте целосно незадоволни од работата. Размислувате да се откажете затоа што не можете да го издржите притисокот.

ЉУБОВ: Имате впечаток дека на бракот му дојде крајот. Чувствувате дека брачниот другар е одговорен и не сака да вложува напори за подобрување на врската.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ЛАВ

РАБОТА: Се обидувате да ги решите деловните проблеми, но не можете да го сторите тоа. Вие се грижите за останување на работа.

ЉУБОВ: Тотално сте незаинтересирани за емоционалната сфера. Не ве интересира дружење или барање нов партнер.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со коските.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Бизнисот е во ќор-сокак. Деловниот успех ве чека само во случај на деловна соработка со странци.

ЉУБОВ: Вашето незадоволство од вашата работа негативно влијае на односот со сопругата. Вие се повлекувате во себе и одбивате да разговарате со него.

ЗДРАВЈЕ: Депресивни сте.

ВАГА

РАБОТА: Бизнисот се одвива нормално, а финансиите се стабилни. Нема значителен развој на работата.

ЉУБОВ: Ве чека нов познаник. Емоциите се поделени: со друга личност, некои работи што ги сакате, а некои не.

ЗДРАВЈЕ: Телото е во фаза на регенерација.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Поволен ден е за соработка со странски соработници. Очекувате да ви ја проследат договорената сума на пари.

ЉУБОВ: Нема нови случувања во емоционалната сфера. Вие сте прилично загрижени за работата, така што љубовта не ве интересира.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте доста лошо расположени.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Задоволни сте како се развива бизнисот. Проблемот е во тоа што не е соодветно платен. Вие сте прилично загрижени за парите.

ЉУБОВ: Имате впечаток дека нема ништо од вашиот брак. Не разговарате со другата половина или сакате да ги решите проблемите.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Има многу тешкотии пред вас на работа. Проблемот е што немате идеја како да ги решите. Имате впечаток дека сте заглавени. Бизнисот стагнира.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија. Полека испитајте го теренот. Имате впечаток дека другата страна е заинтересирана за врската.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Негувајте доза на оптимизам кога станува збор за работата. Тешкотиите се присутни, но верувате дека ќе ги надминете.

ЉУБОВ: Брачниот другар е стабилен, силен и поддржувачки. Вие сте во психолошки пад и нема начин како да излезете од таа фаза.

ЗДРАВЈЕ: Нервите се преосетливи.

РИБИ

РАБОТА: Задоволни сте од соработката со воените структури. Соработката е стабилна и верувате дека ќе трае долго.

ЉУБОВ: Партнерот е лошо расположен. Неговата состојба негативно влијае на вашата врска. Имате слаба комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote