in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ЈУЛИ: Голем деловен успех го чека еден знак, додека Вагите мора да ги расчистат сите сомнежи Водолијата ужива во животот, Рибите уморни од работа, Стрелците задоволни во љубовта

Овен

Работа: На крајот од работната недела, повеќето Овни се презадоволни, со натпросечни резултати и пофалби од претпоставените.

Љубов: Од неколку многу интересни познанства кои можат да се случат во текот на овој ден, многу помлада личност од вас бара посебно внимание.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Последниот работен ден во неделата на повеќето Бикови им носи малку помалку работа и севкупни професионални обврски. Искористете го дополнителното време на активен и практичен начин.

Љубов: Се што се случува во текот на овој петок на вашиот љубовен план нема да има врска со практичноста, па не инсистирајте на тоа.

Здравје: Нема значајни здравствени предупредувања.

Близнаци

Работа: Овој работен ден може да се класифицира како просечен за типичните претставници на Близнаците. Со малку побавно темпо, помалку – повеќе ќе донесе сè до задоволителен крај.

Љубов: Би било добро да придонесете за потенцијално убав ден со тоа што ќе ја ослободите тензијата која се навлекла во партнерските односи.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Рак

Работа: Еве опуштен работен ден, каде Раковите би можеле да се позанимаваат со средување на формалностите, и сите добри работи кои ги направиле во претходниот период.

Љубов: Потребна ви е релаксација и кога е љубовта во прашање, затоа обидете се да направите се што е во ваша моќ за да се чувствувате подобро и позадоволно.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

Лав

Работа: Крајот на работната недела Лавовите го дочекуваат малку физички исцрпени, но најмногу задоволни од сработеното во претходниот период.

Љубов: Шарена љубовна недела може многу убаво да биде зачинета со пријатно изненадување од саканата личност. Подгответе се за неочекуван предлог.

Здравје: Спијте доволно.

Девица

Работа: Астролошките аспекти навестуваат многу добра клима за типичните Девици да бидат професионално успешни и практични во бизнисот денес. Целиот ваш труд и труд се исплати.

Љубов: Ова не е поволен ден за избрзани и избрзани одлуки во љубовната сфера. Погрижете се некои неочекувани околности да не ве исфрлат премногу далеку од колосек.

Здравје: Сосема солидно.

Вага

Работа: На крајот на работната недела не е многу препорачливо Вагите да се занимаваат професионално на многу начини. Завршете го она што веќе сте го започнале.

Љубов: Речиси целото внимание и енергија ќе ви бидат насочени кон деловните обврски, па одредени љубовни сигнали ќе ви дојдат и од деловното опкружување.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: По напорната и веројатно многу успешна работна недела, еве ден кога Скорпиите малку ќе забават. Можете да му помогнете и на некој од вашите блиски соработници.

Љубов: Сите ваши активности денес треба да бидат насочени кон саканата личност, но без големи очекувања и форсирање на големи одлуки.

Здравје: Потребна ви е психофизичка релаксација.

Стрелец

Работа: Во поголемиот дел од овој работен ден работите треба да течат во вообичаените професионални рамки. Можно ненадејно службено патување.

Љубов: Не бидете премногу пасивни, но и не инсистирајте на ништо во текот на овој ден.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Ако сакате подобро разбирање и помош, забавете малку и покажете разбирање за другите. Ви претстои солиден крај на работната недела.

Љубов: Пред вас е суштински позитивен љубовен ден, а саканата личност би можеле да ја изненадите со некој убав знак на внимание.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Водолија

Работа: Водолиите ги очекува многу добар и успешен работен ден, особено оние кои имаат слобода на одлучување, или соработуваат со странци. Можни се и неочекувани нови деловни понуди.

Љубов: Добар ден е за дружење, поминување време, уживање во друштво на нови и стари љубители. Изборот е твој.

Здравје: Можни ситни респираторни проблеми.

Риби

Работа: Во последниот ден од работната недела Рибите би требало да бидат поопуштени од вообичаено, иако можно е да ве нервираат бавните деловни соработници.

Љубов: Убав и хармоничен ден во вашата врска, може малку да наруши зрно сомнеж во искреноста на другата страна. Проверете, но не правете проблеми таму каде што нема.

Здравје: Можна несоница.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote