in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ЈУЛИ: Време е да се одмориме! Близнаците треба да станат сериозни, Рибите се измачуваат од лоши мисли, Јарецот е осамен

ОВЕН

Работата се одвива онака како што сакате. Работете на тајни деловни планови за проширување на вашата деловна понуда. Ве интересира личноста која е зафатена. Затоа не и приоѓаш. Можни се проблеми со алергија.

 

БИК

Бизнисот е стабилен. Тоа ви дава чувство на сигурност. Мислите дека нема да има турбуленции во наредниот период. Ви се допаѓа личност која официјално има статус на пријател. Давате до знаење дека сакате нешто повеќе од пријателство. Се чувствуваш добро.

 

БЛИЗНАЦИ

Добивате деловна понуда од странци. Финансиите се многу лоши и затоа сте загрижени. Партнерот ви обезбедува поддршка. Многу ви значи дека можете да се потпрете на тоа. Во областа на здравјето, можна е инфекција на уринарниот тракт.

 

РАК

Вие не се справувате добро со деловните потешкотии. Проблемот е во недостаток на самодоверба и каква било иницијатива. Потребна ви е поддршка од партнер. Неговата верба во вашите способности го подига вашиот морал. Расположението е променливо.

 

ЛАВ

Неповолен ден е за решавање на правни прашања. Во случај на одење на сослушување, вашата ригидност и немир оставаат негативен впечаток. Ве чека нов познаник, но на далечина. Притисокот има тенденција да варира. Чувајте ги лековите при рака.

 

ДЕВИЦА

Имате впечаток дека сте инвентивни и дека вашите идеи се феноменални. Колегите наоѓаат мал милион недостатоци што не ги очекувавте. Комуницирањето со сочувство ви значи многу, иако е на далечина. Циркулацијата не е најдобра и ќе имате впечаток дека сте ладни.

 

ВАГА

Ве очекуваат проблеми во областа на комуникацијата. Не сте премногу концентрирани, па затоа нема најдобро да се согласувате со вашите колеги. Потребна ви е љубов и внимание од партнерот, за што вашиот партнер не е свесен. Можни се проблеми со хормоните.

 

ШКОРПИЈА

Ве очекува ден исполнет со обврски. За некои обврски ќе бидат потребни дополнителни напори за правилно нивно завршување. Непотребната љубомора ги расипува односите со вашиот партнер. Здравјето е солидно, иако главата е чувствителна.

 

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Ве чека прилив на пари. Соработката со колегите од странство тече непречено на заедничко задоволство. Вие свесно избегнувате конфликт со сопругата. Се чувствуваш добро.

 

ЈАРЕЦ

Правиш мегаломански деловни планови. Не сте свесни дека одредени идеи не се остварливи. Уживате во врската. Ги покажувате своите емоции на вашиот партнер на отворен и спонтан начин. Здравјето не е лошо, но можни се алергиски реакции.

 

ВОДОЛИЈА

Соработката со претпоставен е проблематична. Не сакате да им дозволите да ви наметнуваат идеи што не ви се допаѓаат. Ве чека ново познанство за кое не сте премногу воодушевени. Дигестивниот систем е чувствителен.

 

РИБИ

Вие сте прилично амбициозен, но нереален. Плановите што ги имате се теоретски интересни, но практично тешко да се постигнат. Имате впечаток дека врската стана навика и дека емоциите веќе ги нема. Обрнете внимание на вашата исхрана. Некои намирници може да ве вознемируваат.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote