in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ЈУНИ: Боже, спаси ме од пријателите, а со непријателите ќе се справувам сам! Вагите се чувствуваат напнати, Рибите се под критики, Јарецот среќен во бракот, Лавот опуштен

ОВЕН

Негативниот аспект денес бара претпазливост во бизнисот. Можен е конфликт со претпоставените. Партнерот може да ви прави љубоморни сцени во одредена ситуација. Може да има дискусија меѓу вас. Проверете го притисокот.

БИК

Тешкотии во соработка во странство или патување. Непредвиден сет на околности ќе бара спроведување на план за вонредни состојби. Се наоѓате во деликатна ситуација да започнете тајна врска со личност која ја познавате од порано. Нервоза.

БЛИЗНАЦИ

Денешните аспекти на Близнаците можат да предизвикаат краток спој во комуникацијата на работа. Влошување на меѓучовечките односи. Доколку нешто сочувавте од партнерот, тоа би можело да се открие денес. Ве очекува непријатен разговор. Ладно.

РАК

Неочекуван сет на околности ќе бара од вас да импровизирате решенија и некако да го надминете времето на застој. Денеска ќе се активира стар проблем во вашето семејство. Овој пат бара итно решение. Главоболка.

ЛАВ

Овој ден не е поволен за јавни настапи, презентации и патувања. Искористете го овој ден за да развиете нов работен план. Почнавте да излегувате со некој што ви се допаѓа, но наскоро е можно разочарување. Намален имунитет.

ДЕВИЦА

Реорганизацијата во компанијата може да ви донесе промени кои нема да ви одговараат. Можеби ќе се најдете во дилема што да правите понатаму. Можна е страсна љубовна авантура со личност која повеќе ве привлекува на физички план. Варијанта на притисокот.

ВАГА

Бидете внимателни, бидејќи може да дојде до недоразбирања со претпоставените или колегите. Ќе ве достигне некоја заговор која може да ве налути.Вашиот однос со семејството ќе биде полн со напнатост и негативна енергија. Некој ќе мора да се откаже. Несоница.

ШКОРПИЈА

Овој ден може да биде обележан со влошени односи со претпоставените. Обидете се да се изразите што е можно попрецизно. Ќе ви се даде можност да ја запознаете вашата сродна душа преку пријател. Неодолива атракција. Проверете го статусот на хормоните.

СТРЕЛЕЦ

Меѓучовечките односи на работа можат да бидат проблем денес. Не е препорачливо да се влегува во ризични бизниси. Денес, некои од вашите тајни може да излезат на виделина. Ова ќе ви донесе влошување на односите со партнерот и криза на самодоверба. Нервоза.

ЈАРЕЦ

Постојните аспекти може да доведат до одложување на работата на проект или прекинување на веќе започнатата работа. Може да се впуштите во љубовна авантура со еден Рак, но набргу потоа ќе бидете разочарани. Отекување на зглобовите..

ВОДОЛИЈА

Денешниот негативен аспект може да ви донесе знаење за активностите зад сцената што се случувале. Судир на интереси. Планетите ви даваат можност да исправите некоја неправда и да почнете одново со партнерот. Слаба циркулација.

РИБИ

Атмосферата на влошување на односите на работа денес би можела да кулминира. Ќе носите големи одлуки заедно со вашиот тим. Врската со партнерот денес поминува низ криза бидејќи имате сосема различни ставови за важните работи. Главоболка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote