in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ЈУНИ: Вагите се спремни за ПРЕВАРА, а Шкорпијата заведува колега од работа, додека нив ги очекува ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Овен

Нетрпеливи сте што побрзо да го дознаете исходот од деловните зделки со личноста на позицијата. Вашиот владетел Марс, на квадрат со Месечината над недвижностите Алгол и Уран, ве предупредува да се грижите за вашите финансии. Лав мисли на тебе. Поминувајте повеќе време во природа.

 

Бик

Транзитот на Месечината над фиксната ѕвезда Алгол во вашиот знак, ве предупредува да избегнувате расправии со жени на работа, без разлика на полот. Аспектот помеѓу вашиот владетел Венера и Уран навестува можност за ненадејно раскинување со партнерот. Внимание во сообраќајот.

 

Близнаци

Квадратот помеѓу Нептун и астероидот Јуно, блиску до Сонцето во вашиот знак, ви носи љубовен занес, но и можност за разделба од партнерот. Месечината навечер се приближува до вашиот владетел Меркур, што ве прави склони кон субјективни заклучоци. Пазете се од повреди.

 

Рак

Вашиот владетел на Месечината вечерва поминува низ фиксната ѕвезда Алгол, предупредувајќи ве да избегнувате ризични финансиски трансакции. Триго помеѓу Плутон на полето на партнерските односи и Меркур ви носи средба со Близнаците. Проверете го видот.

Лав

Астероидот Викторија наскоро ќе влезе во вашиот знак, кој веќе содржи љубовни планети, што ќе ви донесе уште поголема популарност кај спротивниот пол. Поради положбата на Уран и Марс, симболи на пресврти и конфликти, внимавајте што ветувате и потпишувате. Прошетајте повеќе.

Девица

Напнатите аспекти на Сонцето и Нептун со фиксната ѕвезда Денебола ве предупредуваат да внимавате да не станете жртва на нечија измама, особено ако сте родени во третата деценија од знакот. Личност која не сте ја виделе долго време сака да го привлече вашето внимание. Пијте повеќе течности.

Вага

Позицијата на астероидот Карма, Меркур, планетата на бизнисот и Месечината, која владее со полето на кариерата, ви овозможува да го почувствувате вкусот на публиката или очекувањата на вашиот деловен партнер. Спојот на вашиот владетел Венера и Марс во Лав ветува интересни средби. Чувствителна кожа.

Шкорпија

Поради предизвикувачкиот аспект помеѓу вашиот владетел Марс и Уран, избегнувајте расправии со помладите соработници и партнери. Триго помеѓу Месечината и вашиот втор владетел Плутон во ретроградно движење, носи средба со стара симпатија. Пазете се од повреди.

Стрелец

Враќањето на паричната планета во вашата втора куќа, под влијание на Месечината, најавува можност за договори за профитабилни аранжмани, но бидете внимателни доколку работите со странци. Избегнувајте расправии со партнерот и членовите на семејството. Одморете повеќе.

Јарец

Поради Уран, ноќниот владетел на вашиот знак, под влијание на Марс, вашата конкуренција добива на сила. Благодарение на положбата на Месечината, која управува со вашето љубовно поле, вашиот емотивен партнер е подготвен да ви пружи безрезервна поддршка. Променете ја исхраната.

Водолија

Дневниот владетел на вашиот знак, Уран, денес влегува во неповолен аспект со Марс, што ве прави особено чувствителни на критики. Поради инконјункцијата на Венера Сатурн, подобро е да се прилагодите на потребите на љубовниот партнер. Болка во грбот.

Риби

Нагласените полиња на менталната состојба и нервниот систем негативно влијаат на вашето расположение и проценка на ситуацијата на работа. Секстил помеѓу вашиот владетел Нептун и Месечината ве фаворизира доколку се занимавате со некоја креативна окупација. Проблеми со зглобовите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote