in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 МАРТ: Ако вагата не чини, во право сте! Вагите решија да ги свртат работите во своја полза, Лавот сам, Бикот талка од партнер на партнер.

Овен

Бидете внимателни и не брзајте со инвестиции, ризични деловни потфати и нови деловни партнери. Средбата со фатално привлечна Вага или Лав може да се претвори во вистинска љубовна романса. Проблеми со кожата. Консултирајте се со дерматолог.

Бик

Овој ден ќе ги размрда сите застарени структури и начини на работа, па ве очекува голема промена во начините на водење бизнис. Биковите кои не се задоволни од врската или бракот, ќе се обидат да поправат некои работи, во спротивно ќе се одлучите за некои радикални решенија. Променете ја исхраната и започнете со рекреација што е можно поскоро.

Близнаци

Ќе бидете задоволни од вашите деловни резултати. Позитивната енергија ги зајакнува вашите комуникациски вештини и концентрација, па таа ќе биде клучот за вашиот успех. Овој ден е обележан со романтичен состанок или дури и кратко патување со партнерот. Проблеми со забите.

Рак

Овој викенд ќе ви даде доволно време да го преиспитате стратешкиот план за вашиот пат до успехот што си го поставивте. Раковите кои се во брак или врска се соочуваат со посебни предизвици. Голема е можноста за несогласувања со партнерот, а тие можат да се однесуваат на големи егзистенцијални прашања.

Проблеми со притисокот.

Лав

Ќе се посветите на смислување нови деловни цели бидејќи успесите од минатата недела ве мотивираат да продолжите понатаму. Односот со партнерот е хармоничен и покрај тоа што имате многу малку време за приватен живот. Хронично сте уморни, одморете се повеќе.

Девица

Овој период ви носи нешто ново во бизнисот, а вашата нова особина ќе се манифестира во форма на подготвеност за една доза на ризик. Пред вас е одлична деловна можност, која, сепак, подразбира радикален животен пресврт. Слободните Девици можат да ја запознаат својата сродна душа и да се заљубат, а оние кои се во брак имаат одредени промени на семејно ниво. Главоболка.

Вага

Повеќекратните деловни понуди ќе им овозможат на Вагите да можат да избираат, што не е баш добро, се разбира, гледајќи го само од перспектива на нивната пословична неодлучност. Вагите ги очекуваат предизвици на љубовен план, бидејќи постои можност да влезат во тајна врска со личност која ја познаваат преку работата.

Болка во коските.

Шкорпија

Промените во тимот на вработени и реорганизацијата дадоа одлични резултати. Скорпиите кои се подготвуваат да започнат приватен бизнис може да наидат на непредвидени пречки, но на крајот успешно ќе го решат.

Можеби ситуацијата меѓу вас и вашиот партнер е малку проблематична, но проблемот веројатно не е едноставен бидејќи меѓу вас се насобрале многу неправди и негативни поени. Проблеми со имунитетот.

Стрелец

Ситуацијата на работа каде што работите може да биде прилично нестабилна, може да следуваат промени во составот на вашето раководство. Ова може да доведе до дополнителни прилагодувања, па вашата позиција нема да остане иста.

Стрелците кои се во врска или се во брак може да бидат во искушение да влезат во тајна врска, но тоа не е препорачливо бидејќи се можни подоцнежни компликации. Се чувствувате одлично.

Јарец

Од вас се очекува да дизајнирате нов работен план и да поставите нови деловни цели. Не ви се советува да правите ризични инвестиции. Слободните Јарци се соочени со нешто покомплицирана ситуација на љубовен план, бидејќи може да се појави личност од нивното минато. Проблем со низок притисок.

Водолија

Водолиите кои се задоволни од својата работа ќе ја задржат својата позиција, додека оние кои се незадоволни ќе пробаат нешто сосема ново. Хармонијата меѓу вас и вашиот партнер продолжува во вашата општа атмосфера на љубовен план. Варијанта на притисокот.

Риби

Овој ден може да ви донесе дизајн на нов бизнис план, бидејќи поради зголемениот обем на работа нема да можете да правите се сами. Ви претстои сериозна врска. Рибите кои се во брак може да имаат некои несогласувања со партнерот, а во сето тоа може да бидат вклучени и членови на нивното семејство. Се чувствуваш добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote