in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 НОЕМВРИ: Успехот е наскоро пред вас! Овните се чувствуваат добро, Вагите ги чека напорен работен ден, Лавовите се во добра здравствена состојба

ОВЕН

Проблемите кои ве мачат нема да можете да ги решите без ничија помош. Посветете се на својата работа темелно и одговорно. Една личност за која се грижите ќе ги покаже своите чувства на необичен начин. Се чувствуваш добро.

БИК

Успехот е многу брзо пред вас. Можете да очекувате позитивни деловни околности. Решивте да ставите крај на врската од минатото и максимално да се посветите на нови познанства. Ќе уживате во масажа.

БЛИЗНАЦИ

Денеска ќе имате некои ситни промени кои долгорочно би можеле добро да се одразат на вашето поле на работа. Ќе ви треба многу време за да донесете конечна одлука на љубовно поле. Колената ви се чувствителни.

РАК

Денес е добар ден за вас. Може да очекувате период кој ќе ви донесе стабилизација на деловното работење. Лошите искуства ве научиле да бидете помудри во љубовта. Понекогаш треба да бидете тактични. Добро сте расположени.

ЛАВ

Не си дозволувате да се занимавате со некоја ризична работа. Се грижите за постигнување безбедност во оваа област. Можно е да стапите во контакт со личност која ќе покаже дека е подготвена за врска. Здравјето ви е добро.

ДЕВИЦА

Бидете внимателни со новите деловни инвестиции. Денес не е добар ден за вас. Можно е да успеете да си ја исполните желбата и да ја освоите личноста за која се грижите. Зголемете го внесот на магнезиум и калциум.

ВАГА

Ви претстои тежок ден кога станува збор за работата. Ќе имате многу обврски кои ќе ве притиснат. Тешко ви е да се соочите со тешкотиите што ги имате на љубовно поле. Бракот ви е во криза. Проблеми со главоболка.

ШКОРПИЈА

Факторот среќа е на ваша страна, што сега многу ви ја олеснува ситуацијата на работа. Доколку сте во врска, ве очекува поволен ден за размена на искрени чувства и нежности со саканата личност. Консултирајте се со лекар.

СТРЕЛЕЦ

Не можете целосно да се концентрирате на вашата работа. Не ви е лесно да ги решите сите проблеми што ги имате…Заедно со саканата личност добивате можност да ја подигнете врската на повисоко ниво Проблеми со циркулацијата.

ЈАРЕЦ

Пред вас е период во кој ќе имате деловни проблеми предизвикани поради ваши лични грешки. Не ви се допаѓа личност која упорно ви се додворува. Сега не сте подготвени да започнете нова врска. Проблеми со бубрезите.

ВОДОЛИЈА

Денеска ќе имате малку повеќе обврски отколку што очекувавте, па тоа на некој начин може да ве оптовари. Ве очекува поволен ден за флертување. Ќе имате нови контакти кои ќе ви бидат важни. Земете го предвид падот на имунитетот.

РИБИ

Слободно опуштете се денес. Време е да се посветите на приватниот живот, а не само на работата… Ќе запознаете личност која ќе разбуди силни чувства кај вас. Можете да очекувате добри љубовни промени. Можни проблеми со притисокот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote