in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ОКТОМВРИ: Лесно добивате нови можности за работа! Биковите се задоволни од работата, Рибите се склони кон вирусни инфекции, Близнаците можеби се во врска

ОВЕН

Ве очекува поволен ден во текот на кој ќе можете да постигнете се што сакате на полето на работата. Не сте сигурни како да ги прифатите промените што ги забележувате кај саканата личност. Имате впечаток дека се оддалечувате. Проблеми со срцето.

БИК

Задоволни сте од се што сте постигнале во однос на работата. Ве очекува период во кој вашата ситуација ќе биде генерално стабилна. Потребно ви е повеќе разбирање од саканата личност. Проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Ги решавате проблемите што ги имавте со помош на вашите соработници. Вашата деловна ситуација полека се менува на подобро. Дозволете симпатија да ве запознае подобро и да развие подлабока врска. Можна е врска наскоро. Воспалено грло.

РАК

Можете да очекувате позитивни случувања на полето на работата. Конечно остварувате некои важни контакти на ова поле.Можно е да сте почнале да се дистанцирате од партнерот кој го покажува своето друго лице. Се нагласува зголемен апетит.

ЛАВ

Ако работите доволно напорно, ќе можете да ги завршите задачите што ги сметате за важни. Потребни ви се нежност и романтика во врска со сакана личност за да може вашата врска да остане добра. Проблеми со вртоглавица.

ДЕВИЦА

Наскоро ќе ви се даде можност за нова деловна соработка, до која ќе стигнете преку препорака. Ќе ви биде дадена можност да ја обновите комуникацијата со личност од минатото на која не сте рамнодушни. Проблеми со несоница.

ВАГА

Генерално е добар ден за вас кога станува збор за работата и лесно можете да постигнете се што сакате. Одлично се сложувате и немате проблеми во комуникацијата со личноста за која се грижите. Зголемете го внесот на витамини и минерали.

ШКОРПИЈА

Tryе се обидете подобро да се организирате бидејќи ситуацијата на работа не е одлична за вас во моментов. Избегнувајте кавги со партнерот. Можно е и двајцата да сте склони кон претерување во афектот. Вие сте доста чувствителни на полето на здравјето.

СТРЕЛЕЦ

Лесно добивате нови можности за работа. Подготвени сте да преземете помалку деловни ризици денес. Добро се сложувате и искрено се сакате, па односите со партнерот се добри. Може да очекувате поволен период. Се чувствуваш добро!

ЈАРЕЦ

Ќе имате можност да се свртите кон нови соработки и можности за да го проширите вашиот бизнис на некој начин. Се соочувате со нови компликации со саканата личност, кои нема лесно да ги надминете. Грижете се за вашата исхрана.

ВОДОЛИЈА

Можеби сте малку разочарани од деловната ситуација во која се наоѓате. Имате недостаток. Конечно ќе најдете компромис со личноста за која се грижите. Вашата врска се уште може да се спаси. Посетете лекар за преглед.

РИБИ

Расположени сте за нови деловни настани и подготвени сте да остварите нови контакти кои ќе ви бидат важни. Добар ден е за нови познанства доколку сте слободни. Можете да очекувате убав ден. Склони сте кон вирусни инфекции.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote