in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ДЕКЕМВРИ: Шкорпија, Ве очекува љубовна авантура

ОВЕН

РАБОТА: Работете на проширување на деловните планови. Вие сте прилично оптимисти и имате впечаток дека сè уште можете да направите многу.

ЉУБОВ: Другата половина е незадоволна, но навистина немате време за неа во моментов затоа што работата ве преокупира.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате силно.

БИК

РАБОТА: Одличен ден е да се решат сите правни проблеми. Ако одите на сослушување, процесот оди во насоката што ви одговара.

ЉУБОВ: Вие сте прилично загреани, оптимисти и нереалени кога станува збор за врските. Се посветувате целосно на вашата сакана.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот имунитет е силен.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Размислувате за нова работа. Имате желба за промени, различни обврски и нови предизвици.

ЉУБОВ: Водете активен социјален живот: се дружите и излегувате, додека го оставате партнерот да си ги решава сопствените проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Чувствувате дека е вистинско време да ги промените навиките во исхраната.

РАК

РАБОТА: Одлучувате радикално да ја промените вашата деловна стратегија со надеж дека ќе започнете деловен процес.

ЉУБОВ: Запознавате нова личност. Интуицијата ви кажува дека другата страна може да има многу големо влијание врз вашиот живот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со варењето.

ЛАВ

РАБОТА: Ги решавате деловните проблеми благодарение на шармот и флертувањето. Внесете добра атмосфера во деловното опкружување.

ЉУБОВ: Ве очекува ненадејно познанство. На прв поглед, ви се допаѓа спокојството, оптимизмот и енергијата што ја поседува другата личност.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Фокусирани сте на решавање проблеми што го забавуваат или дури оневозможуваат нормалниот процес на работа.

ЉУБОВ: Размислувате за поранешен партнер. Свесни сте дека сè уште имате емоции кон него, но не сте сигурни како се чувствува.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

РАБОТА: Немате најдобра комуникација со странци. Зборувате за истите работи, но воопшто не се разбирате.

ЉУБОВ: Уморни сте од незадоволството на вашиот партнер, па затоа се свртувате кон поминување време со посветол свет, или поточно, роднини.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергиски проблеми.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Вие сте многу вредни и амбициозни. Размислувате брзо, одлучувате брзо, успешно ги завршувате обврските за кратко време.

ЉУБОВ: Ако сте слободни фантазирате за љубов. Проблемот е во тоа што сте пасивни и не правите ништо за да го промените вашиот статус.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате силно.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Уживате во работата. Вие сте добро организирани, познавања и сè се одвива според планот.

ЉУБОВ: Ве чека ново познанство преку работа. Ви се допаѓа начинот на размислување и оптимизмот што го зрачи другата личност.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Започнувате приватен бизнис. Немате реална слика за тоа што ве чека, но сте многу амбициозни, вредни и желни да успеете.

ЉУБОВ: Љубовта е врзана за моќта на странските земји. Ви се допаѓа личност која е или странец или далеку од вас.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со варењето.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Работите на нови деловни планови. Сакате да внесете нешто ново, невидено, оригинално што ќе ве направи препознатливи.

ЉУБОВ: Потребна ви е поддршка од партнер во врска со семејните одговорности. Ви пречи што ја немате неговата помош.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од случајни повреди.

РИБИ

РАБОТА: Вие сте фокусирани на соработка со странци и таа оди одлично. Ве чека прилив на пари.

ЉУБОВ: Ќе се сретнете со вашиот поранешен партнер. Ќе помине во прилично студена и стерилна атмосфера.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote