in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ФЕВРУАРИ: Исклучително поволен ден за сите знаци! Биковите ги очекува важен состанок, интересен познаник им се насмевнува на Раковите, возбудлив работен ден за Девиците

ОВЕН

Денеска ќе дојде до израз вашето чувство за организација и одговорност. Финансискиот успех следи благодарение на вашата одлична проценка на ситуацијата. Хармоничен однос со партнерот и заедничко планирање на одмор ќе го одбележат овој ден. Одморете повеќе.

БИК

Денеска ве очекува важен деловен состанок. Ѕвездите се на ваша страна, искористете ја среќната комбинација на околности бидејќи тоа ќе ви донесе успех на долг рок. Постои растојание помеѓу вас и вашиот партнер. Тоа е како да сте во некој свој свет. Дојдете на време и споделете ги вашите мисли и желби со вашата сакана. Здравјето е добро.

БЛИЗНАЦИ

Бидете упорни и убедливи во вашите презентации и настапи со деловните соработници. Ви се отвора нов правец во бизнисот, но и нов извор на приходи. Атмосфера на хармонија помеѓу вас и вашиот партнер. Ве очекува убав излет во друштво, вечерта која долго ја посакувате. Болка во коленото.

РАК

Овој ден е обележан со нови опции и нова деловна соработка. Го проширувате кругот на вашите соработници и задоволни сте од напредокот на вашиот бизнис. Денот може да биде одбележан со голем број можности за запознавање со „вистинскиот“. Не пропуштајте ваков магичен спој на околности и наклонетоста на ѕвездите на љубовниот план. Несоница.

ЛАВ

Денес ќе дојде до израз вашата способност да импровизирате и да работите под притисок на непредвиден сплет на околности. Успешно ќе го надминете ќор-сокакот. Ве очекува промена во односот со партнерот. Вашите улоги во врската може да се променат под влијание на надворешни околности. Проблеми со видот.

ДЕВИЦА

Бурен и возбудлив ден на работа, во играта се појавува голема сума на пари, но вашите проекти може да изгледаат доста ризични. Применете ја вашата аналитичка способност и слушајте го вашиот внатрешен глас.

Слободните Девици очекуваат интересно запознавање со личност која ја запознаваат преку работата. Одморете повеќе.

ВАГА

Планетите во вашето поле на финансии може значително да ги стабилизираат и подобрат вашите приходи. Без разлика на околностите, вие сте тој кој победува. Слободните Ваги денес очекуваат флерт на работа. Голема е можноста да влезете во тајна врска. Започнете со рекреација.

ШКОРПИЈА

Денеска акцентот е ставен на почитување на приоритетите и строго придржување до однапред утврден распоред на активности. Се подготвувате да внесете некои нови елементи во бизнисот. Вашиот личен магнетизам е засилен. Ќе бидете опкружени со обожаватели, а некои од вашите пријателства може да се претворат во нешто многу повеќе. Здравјето е добро.

СТРЕЛЕЦ

Доколку го направите вистинскиот деловен потег во овој период, ќе имате голем деловен пресврт и долгорочно решение за финансиската состојба. Голема е можноста за авантура со некој од деловните соработници. Тешко дека ќе одолеете да ѝ се додворувате на личност која долго време ви се допаѓа. Проблем со варење.

ЈАРЕЦ

Ситуацијата бара прилагодување или реорганизација на бизнисот. Можно е проширување на соработката со соработници од странство. Зголемениот обем на работа ќе ви донесе значителен материјален успех. Денеска можете да одлучите да патувате заедно на некоја егзотична дестинација. Усогласување во однос на партнерот. Тешкотии со грлото.

ВОДОЛИЈА

Работите под притисок на многу кратки рокови и тоа може да ве направи нервозни. И покрај се, се ќе постигнете на време и ќе докажете дека сте способни да покажете одлични резултати и кога сте под притисок. Ќе поминувате повеќе време со семејството и ќе се посветите на решавање на некои спорни прашања. Променете ја исхраната.

РИБИ

Акцентот е ставен на соработката со странски земји и тимската работа со пријателите. Зголемениот обем на работа може да ве доведе во ситуација да ги поместите роковите за завршување на некој голем проект. Интересна вечер и многу возбудливо излегување во друштво каде што можете да ја запознаете вашата сродна душа која долго време ја барате. Можни фрактури.

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote