in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ЈУЛИ: Добра комуникација на работа! Ракот успешен, Лавот уморен, Бикот среќен, Вагата незадоволна

ОВЕН

Имате впечаток дека сте дошле до генијални деловни идеи, но колегите не го делат вашето мислење. Се обидувате да добиете симпатија зборувајќи за себе во суперлатив. Другата страна е свесна дека претерувате. Склони сте на инфекции.

 

БИК

Вие сте организирани, вредни и имате јасни цели. Не дозволувајте никој да се меша во вашата работа. Фокусирани сте на тајна врска. Сите планови ги потчинувате на таен состанок. Имунитетот е добар. Здравјето е стабилно.

 

БЛИЗНАЦИ

Колегите го почитуваат вашиот начин на размислување. Од таа причина, тие бараат ваш објективен совет и вие сте среќни што ќе им го дадете. Одите по линија на најмал отпор и ја одржувате фарсата во брак затоа што не сте подготвени за радикални промени. Системот за елиминација е чувствителен.

 

РАК

Бидете внимателни што зборувате со колегите. Некои од вашите зборови може да бидат погрешно протолкувани и толкувани од други колеги. Се обидувате да ја скриете вашата yубомора, но вашиот партнер не ги промовира вашите чувства. Дигестивниот систем е чувствителен.

 

ЛАВ

Наидувате на потешкотии кои ги надминуваат вашите компетенции. Контактирате супервизор за проблем. Одличен ден е за ново познанство. Имате впечаток дека другата страна е страсна личност. Притисокот е нестабилен.

 

ДЕВИЦА

Вие не се справувате најдобро во морето на проблеми. Имате впечаток дека ги има премногу дури и за вашиот вкус. Вашиот партнер забележува дека сте лошо расположени поради ситуацијата на работа. Тој прави се што е во негова моќ да ве расположи. Можни се проблеми со притисокот.

 

ВАГА

Комуникацијата со странски соработници е интензивна. Тие не се отворени за вас, па затоа е пожелна доза на претпазливост. Не се чувствувате добро во врска. Наместо да го решите проблемот, ја прекинувате врската. Можни се проблеми со хормоните.

 

ШКОРПИЈА

Вие сте многу сигурни и убедени дека вашите планови се најдобри. Приказната е толку убедлива за вас што колегите ги прифаќаат вашите идеи. Уживате во тајна врска. Се чувствувате сакани и емотивно исполнети. Потребна ви е физичка активност.

 

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од стабилна деловна состојба. Сè се одвива според планот. Приливот на пари само го комплетира доброто расположение. Не сте премногу фокусирани на вашиот партнер. Промовира дека дотичното лице има проблеми. Здравјето е одлично.

 

ЈАРЕЦ

Иако сте релативно задоволни од деловната состојба, им го презентирате на надворешните соработници подобро отколку што е всушност. Ви се допаѓа емоционалната стабилност на вашиот партнер, но тој посакува да беше малку посклон на покажување емоции. Несоница е можна.

 

ВОДОЛИЈА

Вие сте загрижени за ситуацијата на работа. Бизнисот е во стагнација и се плашите од идни последици. Одличен ден е за ново познанство. Вие сте прилично несериозни. Не ве интересира каков впечаток оставате на друга личност. Нервите се чувствителни.

 

РИБИ

Полни сте со позитивна енергија и имате впечаток дека можете да постигнете сè. Некои деловни идеи се тотално неприменливи. Осамени сте и затоа сте лошо расположени. Се прашувате кога ќе запознаете нов партнер. Можни се проблеми со хормоните.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote