in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 МАРТ: Овните уживаат во тајна врска, Лавовите размислуваат за брак

 

 

ОВЕН

РАБОТА: Ако сте ангажирани во приватен бизнис, Ве очекува успех со странци од областа на правото.

ЉУБОВ: Уживате во тајна врска. Најважно ви е што сте ја пронашле личноста што целосно ви одговара.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте напнати.

БИК

РАБОТА: Размислувате да започнете приватен бизнис. Чувствувате дека имате знаење, искуство и потенцијал за да бидете успешни.

ЉУБОВ: Партнерот е целосно фокусиран на врската. Имате потреба да му кажете колку тоа многу ви значи.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека ненадеен трошок што ќе го наруши вашето добро расположение. Работата се одвива нормално.

ЉУБОВ: Вие сте максимално посветени на вашата сакана. Љубовта е таа што ви дозволува да се чувствувате исполнети.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со гениталиите.

РАК

РАБОТА: Областа на приватниот бизнис е добро претставена, особено ако работите со странци. Ве чека прилив на финансии.

ЉУБОВ: Вие сте прилично љубоморен и посесивен, но давате се од себе да ги скриете тие чувства од саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ЛАВ

РАБОТА: Не успевате да се справите со правни прашања. Соработката со странците е одлична.

ЉУБОВ: Ако сте во стабилна врска, размислувате за брак. Не сте сигурен дека сте подготвени за нови обврски, но сепак ве привлекува идејата за брак.

ЗДРАВЈЕ: Кожата е чувствителна.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Размислувате за деловни промени. Имате желба да ги смените работните места и да влезете во нова деловна приказна.

ЉУБОВ: Не сте целосно задоволни од тоа како се развива врската. Се прашувате дали сте успеале да направите избор за добар партнер.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ВАГА

РАБОТА: Соработката со странски партнери не е најдобра. Имате впечаток дека се несериозни и неодговорни.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, имате субјективно чувство дека никогаш нема да го сретнете соодветно, слободен партнер за врска.

ЗДРАВЈЕ: Нервите се чувствителни.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Се обидувате да направите што е можно повеќе обврски во најкус можен рок, и неизбежно правите грешки, а тоа ве иритира.

ЉУБОВ: Имате изразена потреба од љубов и разбирање од вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Нервозни.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Соработката со колегите е одлична. Изгледа се разбирате телепатски и размислувате на сличен начин. Резултатите се одлични.

ЉУБОВ: Брачниот другар е нервозен, но вие не се возбудувате премногу поради тоа. Толерантни сте кон партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вие сте многу чувствителни и лично доживувате настани на работа. Затоа нервозата е неизбежна.

ЉУБОВ: Брачниот другар е посесивен и тврдоглав. Иако ви пречи неговото однесување, не му кажувате што мислите.

ЗДРАВЈЕ: Нервите се преосетливи.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве чека несогласување со претпоставен. Имате различни ставови и никој од вас двајца не сте подготвени да се откажете.

ЉУБОВ: И покрај тоа што сте расположени за дружење, мали се шансите да запознаете личност што ќе се дружи и емотивно да ве интересира.

ЗДРАВЈЕ: Мочниот меур е чувствителен.

РИБИ

РАБОТА: Вие сте прилагодливи и отворени за нови предлози. Одлично поминувате со вашите колеги.

ЉУБОВ: Партнерот има потреба да Ви каже и да покаже колку му значите и колку тој се грижи за бракот.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote