in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ОКТОМВРИ: Имате можност да го решите заостанатиот дел од минатото! На биковите им треба повеќе сон, плановите на Стрелец се одложени, Близнаците напорно работат на работа

ОВЕН

Имате цврсто верување дека ќе бидете успешни на полето на работата и дека следниот период ќе ви биде многу добар. Денес не сте подготвени за подрастични потези на theубовно поле. Многу сте чувствителни и склони кон здравствени проблеми.

БИК

Можно е да не знаете која одлука е најдобра за вас и да имате прилично неизвесна ситуација на полето на работата. Можете да очекувате дека добро ќе се сложувате со саканата личност денес и ќе уживате во тоа. Ви треба повеќе сон.

БЛИЗНАЦИ

Вложувате многу енергија и напор во вашиот бизнис. Воопшто не ви е лесно да се откажете од некои идеи што ги имате. Спонтано, ви се појавува интересна личност со која градите емотивна врска. Нервна напнатост.

РАК

Чекате нови можности за работа, но се уште нема. Направете напор да покажете повеќе иницијатива околу барањето работа. Ви се допаѓа личност која покажува дека е на некој начин далечна кон вас. Можни се проблеми со тахикардија.

ЛАВ

Имате можност да ги решите заостанатите работи од минатото, но и да ставите крај на некоја деловна соработка. Денес не треба да очекувате никакви loveубовни грижи и проблеми. Избегнувајте стресни околности.

ДЕВИЦА

Можно е вашата стабилност на полето на работата да е на некој начин загрозена денес. Имате причина да се грижите. Имате впечаток дека вашата ситуација на ofубовно поле е прилично нестабилна и не сте задоволни. Можна е главоболка.

ВАГА

Можно е некои ситуации во областа на работата да ви станат посложени без прекумерна потреба од тоа. Можно е некоја личност од минатото да се обидува да се меша во вашата врска со вашиот партнер. Проблеми со ‘рбетот.

ШКОРПИЈА

Можеби нема да ви биде лесно да ја постигнете деловната соработка што ви е потребна за да ги постигнете вашите цели на ова поле. На прв поглед, чувствувате силна привлечност со личноста што ја запознавте неодамна. Здравјето е добро.

СТРЕЛЕЦ

Можно е некои планови да бидат одложени и да не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате на ова поле. Саканата личност покажува дека знае да биде прилично затворена за вас и тоа не ви се допаѓа. Внимавајте на додатокот.

ЈАРЕЦ

Ве чека наскоро потпишување нов деловен договор, како и многу важни нови деловни промени. Иако партнерот честопати е тврдоглав, на крајот сепак ќе успеете да најдете заеднички јазик. Проблеми со акни.

ВОДОЛИЈА

Одлучни сте во намерата да постигнете успех на деловно поле што ќе биде значајно и забележливо за вас. Чувствувате голема студ во врската помеѓу вас и вашата сакана и понекогаш мислите дека е подобро да раскинете. Посети доктор.

РИБИ

Можете да очекувате да ги реализирате вашите планови во текот на денот и дека работите ќе одат во вистинската насока. Пред вас е поволен ден за ново познанство на емотивно поле. Внимавајте на срцето и крвните садови.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote