in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 СЕПТЕМВРИ: Јарец под стрес, а еве кој очекува добри вести и голема среќа Хороскопот за петок 16 септември вели дека Вагите треба да успорат, а Биковите се заљубени

Овен

Работа: На крајот од работната недела, типичните Овни пречекуваат полни со ентузијазам и нови идеи, за чие остварување ќе треба да го почекаат следниот деловен циклус.

Љубов: Одржувањето на постоечките партнерски односи ќе биде сосема доволно. Справете се со плановите за иднината.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Во последниот ден од работната недела, Биковите ги очекуваат искушенија, пред се во комуникацијата и подготовката на плановите за новите работни обврски.

Љубов: Денес е реално да очекувате дека вашата фантазија ќе ја скокотка појавата на сосема нова интересна личност на љубовното поле.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Близнаци

Работа: Работниот ентузијазам ќе биде подобар денес, но комуникацијата и промените во плановите ќе ве направат нервозни.

Љубов: Ако вашето внимание е насочено кон една личност, а добивате љубовни сигнали од друга личност, размислете добро која ќе ја изберете, ништо на два фронта.

Здравје: Многу добро.

Рак

Работа: Понапорно и побавно отколку што очекувавте, но успевате да ги постигнете своите цели. Обидете се да избегнете или да ги ублажите вербалните конфликти со деловното опкружување. Денес е петок.

Љубов: На љубовен план ве очекува сосема просечен и коректен ден, пред се да поминете што повеќе време со саканата личност.

Здравје: Пазете се од полесни физички повреди.

Лав

Работа: Овој петок Лавовите ги пречекуваат со прилично потрошени батерии, со нетрпение го очекуваат толку потребниот одмор.

Љубов: Мирен љубовен ден во прогноза, денес може да добиете отворена покана за флерт, авантура од помлада личност.

Здравје: Потребен ви е одмор.

Девица

Работа: Ве очекуваат солидни резултати, но и прилично хаотична ситуација во сферата на деловната комуникација.

Љубов: Не е реално да очекувате некои значајни промени на вашето љубовно поле и треба да се потрудите барем квалитетни моменти да поминете со саканата личност.

Здравје: Одморете се доволно, правете паузи.

Вага

Работа: Поголемиот дел од луѓето родени во знакот Вага треба да го поминат овој работен ден најангажирани во сферата на комуникацијата, внимавајќи што и на кого се пренесуваат информациите.

Љубов: Околностите не се многу поволни за вашите конкретни постапки на љубовно поле.

Здравје: Пазете се од настинки.

Шкорпија

Работа: Скорпиите ги очекува сосема коректен работен ден, успешно да ги завршат сите поставени професионални задачи и да стават крај на прилично напорната недела.

Љубов: Овој ден може да навести почеток на многу поповолен период за настани во вашата љубовна сфера. Повикот што го чекавте може да се случи денес.

Здравје: Можна главоболка.

Стрелец

Работа: Некои долгоочекувани информации можеби конечно ќе ве задоволат на крајот од оваа работна недела. Храбро напред, но нема причина да се брза.

Љубов: Релативно мирен и ден без навестувања за големи промени во љубовниот живот, мало недоразбирање со саканата личност може малку да вознемири.

Здравје: Нежност на зглобовите и малите коски.

Јарец

Работа: Типичните Јарци може да очекуваат добар работен ден за успешно и во согласност со нивните планови да ги завршат професионалните обврски. Можна е и нова деловна зделка.

Љубов: Колку и да ви останува малку енергија, обидете се да најдете резерва која треба да ја насочите кон саканата личност и убавите заеднички моменти.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Водолија

Работа: Во последниот работен ден од неделата, повеќето Водолии би можеле да бидат во својот елемент, особено кога станува збор за нови идеи и планови за идни деловни проекти.

Љубов: Многу добар ден во љубовната сфера ќе биде пред се за оние кои се подготвени за нови познанства, лесна приказна без големи очекувања и обврски.

Здравје: Можни ситни ревматски тегоби.

Риби

Работа: Привршете ги основните деловни задачи и не се возбудувајте премногу доколку последниот работен ден ве преоптоваруваат со дополнителни обврски.

Љубов: Доколку неодамна сте запознале нова личност и ви се допаѓа, не седете со скрстени раце. Има навестувања за сериозна приказна.

Здравје: Освен замор и чувство на исцрпеност, нема други предупредувања.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote