in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 СЕПТЕМВРИ: За да се смените на подобро, потребна ви е помош! Вагите страдаат од главоболка, Овен желен за трпение, Бик осамен, Јарец уморен од животот

ОВЕН

Се препорачува да се грижите за работни места поврзани со странство и патувања. Треба да имате доволно трпение за да можете да ги решите проблемите со саканата личност. Внимавајте на исхраната.

БИК

Треба да си дадете доволно време за да донесете нова одлука поврзана со деловното поле. Планирате да стапите во врска со личност кон која долго време негувате одредени чувства. Се чувствуваш доста добро.

БЛИЗНАЦИ

Тешко ви е да се организирате на деловно поле онака како што сте сакале и планирале. Некои работи се надвор од ваша контрола. Треба да ја подобрите комуникацијата со саканата личност. Варијација на крвниот притисок.

РАК

Ќе направите се што е потребно на ова поле за да направите соодветни промени и напредок. Опуштете се со саканата личност и уживајте во своите чувства. Можен е минлив замор. Грижете се за вашето здравје.

ЛАВ

Обидете се да ги расчистите сите недоразбирања со вашите соработници. Не туркајте ништо под тепих. Можни се компликации ако флертувате со некој што го познавате преку работа. Проблеми со синусите.

ДЕВИЦА

Нема да го постигнете исходот што го посакувате на ова поле, бидејќи сте склони да правите избрзани грешки. Ви се чини дека ситуацијата со саканата личност може да стане многу комплицирана преку ноќ. Здравјето ви е добро.

ВАГА

Има многу можни компликации во оваа област со вас. Потребна ви е нечија помош и поддршка за да ги направите саканите промени. Можно е да сте незадоволни од љубовната ситуација. Можни се главоболки и стресови.

ШКОРПИЈА

Си поставивте премногу високи цели што не можете да ги постигнете толку брзо. Покажете повеќе трпение со себе. Тешко ви е да придобиете личност што ви се допаѓа затоа што држи поголема дистанца. Можна е несоница.

СТРЕЛЕЦ

Се потпирате на соработници на кои им верувате. Ве очекува генерално поволен период за ова поле. Може да се надевате на многу мирен ден со саканата личност. Добро се сложувате. Зголемете го внесот на калциум.

ЈАРЕЦ

Искрено ги покажувате своите ставови и подготвени сте да работите на постигнување постабилна деловна ситуација. Можно е поради некоја причина да сте загрижени за врската со саканата личност. Има расправии меѓу вас. Вие би сакале диета.

ВОДОЛИЈА

Можно е да имате можност да најдете нова работа што ќе ви одговара повеќе од старата. Ви се допаѓа личност која веќе некое време е во вашата непосредна околина. Грижете се за холестеролот.

РИБИ

Ве очекуваат помали проблеми кога станува збор за работата. Можеби нема да ви биде лесно да се организирате на вистинскиот начин. Несигурни сте во врска со чувствата, но не сакате да го повредите партнерот. Имунитетот ви е ослабен.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote