in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 АВГУСТ: Конечно се чувствувате совршено добро! Јарец осамен, Стрелец уморен, Вага задоволна, Водолија самостојна

ОВЕН

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува поволен ден во кој ќе постигнете позитивни резултати. Вашиот брачен другар покажува доза на сомневање кон вас и не ви се допаѓа. Вие сте во одлична здравствена состојба.

БИК

Денес ве очекува деловен состанок, кој би можел да ви биде многу важен. Можно е да имате интересен флерт што наскоро ќе ве доведе до нова љубовна врска. Можни се проблеми со белите дробови.

БЛИЗНАЦИ

Вашата финансиска состојба полека се подобрува и среќни сте поради тоа. Ве очекува поволен период. Има заладување во односите помеѓу вас и вашиот партнер. Има многу што не ви се допаѓа во вашата врска. Генерално се чувствувате добро.

РАК

Ве очекува прилично добар ден за да започнете нови деловни потези. Ве очекува многу добар период. Ве очекува добар период кога станува збор за вашето брачно поле. Можно е да планирате да го проширите вашето семејство. Спиј повеќе!

ЛАВ

Иако се плашите од промени во бизнисот, тие наскоро ќе дојдат кај вас. Пред вас се непредвидени околности. Ако сте слободни, денот ви е многу поволен за флертување и нови познанства. Уживате во вежбањето.

ДЕВИЦА

Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува период во кој ќе имате некои потреси и проблеми. Партнерот покажува дека не е задоволен од вашата врска. Многу ти пречи. Проблеми со уринарниот тракт.

ВАГА

Патувањето што го планирате ќе ви донесе деловен успех. Ве очекува многу важна можност за нова соработка. Имате можност за ново познанство на полето на емоциите. Е бидете задоволни. Се чувствувате добро и вашето здравје е стабилно.

ШКОРПИЈА

Пред вас е поволен ден во кој ќе можете да се посветите на своите цели и приоритети. Среќни сте со врската што ја имате со личноста што ви се допаѓа. Се приближувате еден до друг. Имате многу позитивна енергија.

СТРЕЛЕЦ

Можете да очекувате соработка со странски земји. Ве очекува добар ден за да се свртите кон деловни промени. Сакате ново познанство. Ве очекува многу поволен период за љубов. Можна е минлива главоболка.

ЈАРЕЦ

Денешниот ден може да ви донесе проблеми на полето на работата. Многу од тоа ве оптоварува сега. Постои фатална привлечност помеѓу вас и новата личност што се појави во вашето деловно опкружување. Можна е несоница.

ВОДОЛИЈА

Подготвени сте да покажете иницијатива и да се свртите кон нови деловни решенија што сами сте ги дизајнирале. Уживате во убави моменти со партнерот. Романтиката ве радува. Вашите чувства се чисти и искрени. Проблеми со нервите.

РИБИ

Можете да очекувате подобрување на деловното поле. Ве очекува добар период за нови потези. Ако имате партнер, наскоро ќе разговарате со него за посериозни чекори во вашата врска. Мали проблеми со очите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote