in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 ДЕКЕМВРИ: Раковите би сакале денес да се сретнат со својот поранешен партнер

ОВЕН

РАБОТА: Вие сте доста самоуверени и вредни. Направете грандиозни планови уверени дека можете да ги остварите.

ЉУБОВ: Имате симпатија. Сакајќи да ја шармирате, ќе раскажувате приказни што покажуваат дека имате нагласено его.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергии.

БИК

РАБОТА: Одличен ден е да комуницирате со претставници на медиумите. Оставате впечаток на сигурна и одговорна личност.

ЉУБОВ: Се обидувате да привлечете сочувство. Другата страна е прилично пријатна и не верува во приказните што и ’ги раскажуваш.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Имате важен разговор со претпоставен. Другата страна ви кажува да сметате на вас во новиот проект.

ЉУБОВ: Презадоволни сте од односот со партнерот. Вашите емоции се стабилни, па дури и размислувате за заедничка иднина.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

РАК

РАБОТА: Вие сте прилично задоволни од тоа како се одвива бизнисот. Имате нереални очекувања кога станува збор за проток на готовина.

ЉУБОВ: Мислите за личност од минатото. Ќе ви биде драго да го видите вашиот поранешен партнер, но немате намера да го обновите контактот.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди.

ЛАВ

РАБОТА: Добивате нова деловна понуда. Толку е добро, што ја сфаќате сериозно работата.

ЉУБОВ: Ве чека ново познатство. Првиот впечаток е многу добар. Имате впечаток дека можете да имате стабилна и успешна врска.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблеми со притисок.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Повеќе ќе ве нервира на работа поради непланирани тешкотии што не успевате да ги решите.

ЉУБОВ: Премногу сте задоволни од врската. Вашите емоции се стабилни. Размислувате за официјализирање на врската.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблеми со притисок.

ВАГА

РАБОТА: Концентрацијата ви е прилично слаба. Поради оваа причина, се јавуваат недоразбирања при комуникација со соработниците.

ЉУБОВ: Чувствата се поделени: го сакате вашиот партнер, но тој истовремено страшно ве нервира. Не сте сигурни кое чувство е посилно.

ЗДРАВЈЕ: Алергиски проблеми.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Се посветувате максимално на своите обврски. Имате многу успех во комуникацијата. Вие сте сугестивни и околината го прифаќа вашето мислење.

ЉУБОВ: Ве чека разговор со партнер. Ја идеализиравте вашата сакана и немате објективно гледање на врската.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е солидно.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Работата се одвива нормално, без никакви тешкотии. Ве чека финансиска добивка, што позитивно влијае на работната етика.

ЉУБОВ: Ве чека ново познатсво. Другата личност ја доживувате како интересен соговорник, но не будете емоции во вас.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вие сте доста самоуверени и вредни. Направете планови што се далеку над вашите можности.

ЉУБОВ: Вие сте задоволни од врската. Вашите емоции се постојани и верувате дека врската ќе трае долго. На партнерот му давате чувство на сигурност.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Задоволни сте од соработката со странците. Вие сте доста загрижени и сте под стрес поради лошите финансии.

ЉУБОВ: За inубени сте и слободното време му го посветувате на партнерот. Ги идеализиравте партнерот и врската, но не сте свесни за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на промени во расположението.

РИБИ

РАБОТА: Вие сте многу вредни, амбициозни и успешни. Имате впечаток дека сте непобедливи и дека можете да постигнете сè.

ЉУБОВ: Имате пријателски однос со сочувство. Немате храброст да покажете дека сакате нешто повеќе од дружење.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со несоница.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote