in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 ЈАНУАРИ: Не правете избрзани одлуки! Лавовите нека се чуваат од вируси и инфекции!

Овен

Работа: Нова работна недела, и нови предизвици за родените во знакот Овен. Се најавува многу работа, а резултатите се половина.

Љубов: Почетокот на оваа недела во љубовната сфера можеби нема да биде баш како што очекувавте. Важно е да ја дозирате својата нетрпеливост, а не да правите избрзани потези.

Здравје: Пазете се од вирусни инфекции, настинки.

 

Бик

Работа: Некои непријатни или ненадејни ситуации на почетокот на оваа работна недела навистина можат да ве изнервираат, но ќе успеете да надминете се.

Љубов: Обидете се некако заедно да ги надминете можните тензии и бариери. Можеби повеќе се занимавате со сопствен бизнис и со себе.

Здравје: Можни проблеми со урогениталниот тракт.

 

Близнаци

Работа: Бидете малку повнимателни за новите зделки и не избрзувајте со одлуките во овој прв работен ден.

Љубов: Би било добро да не нагласувате теми и прашања за кои знаете дека се болна точка во вашата врска.

Здравје: Внимание кај оние со кардиоваскуларни проблеми.

 

Рак

Работа: Почеток на нова работна недела Раковите ги чека прилично стабилна, со јасен план за идните обврски. Неколку работи можат да ве информираат без такт денес.

Љубов: Поволната астролошка клима во љубовната сфера можете да ја искористите на неколку начини, а најдобро би било да и приредите убаво изненадување на вашата сакана.

Здравје: Одлично.

 

Лав

Работа: Во текот на овој понеделник повеќето од Лавовите ќе бидат малку расеани, и недоволно фокусирани на деловните обврски. Нема голема работа, само не започнувајте голем бизнис овој ден.

Љубов: Првиот ден од новата недела не е идеален за крупен кадар, а големи очекувања во љубовната сфера. Најпрво забавувајте се со моменталната ситуација на партнерот и намалете ја нервозата.

Здравје: Пазете се од вирусни инфекции, настинки.

 

 

Девица

Работа: На почетокот на работната недела типичните Девици имаат многу деловни расправии на своја страна, за самоиницијативно да иницираат реализација на нови проекти. Само напред.

Љубов: Обидете се денес да бидете првенствено суптилни во согледувањето и разбирањето на потребите на саканата личност.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

 

Вага

Работа: Каде и да се сврти Вагата денес, можам да очекувам потсетник дека ресетирањето и реорганизацијата на деловното работење е неопходно што е можно поскоро за да се успее сè на време и како треба да заврши.

Љубов: Помалку – повеќе се е под контрола на вашето љубовно поле. Со малку труд и дополнително внимание, можете да го направите овој ден уште поубав и позитивен за себе и за вашата сакана.

Здравје: Зајакнете го имунитетот, внесувајте доволно свежо овошје и витамини.

 

Шкорпија

Работа: Се би направиле брзо и веднаш, но околностите ве кочат, не ви дозволуваат да одите со темпото што сте го замислиле. Не зависи од вас, треба да се прилагодите на моменталните околности.

Љубов: Позитивни вибрации, а треба да ве чекаат добро расположение кога се работи за љубовни постапки. Ви требаат повеќе заеднички моменти.

Здравје: Чувствителност на бубрезите, уринарниот тракт.

 

Стрелец

Работа: На почетокот на неделата се појавуваат компликации на полето на работа, кои можат да ве направат уште понервозни. Треба да вложите дополнителен напор и во меѓучовечките односи.

Љубов: Променливата и пред се недоволно јасно дефинирана ситуација во љубовната сфера, укажува на тоа дека денес најпрво треба да се забавувате анализирајќи ги вашите ставови и очекувања.

Здравје: Чувствителност на кардиоваскуларниот систем.

 

Јарец

Работа: На почетокот на работната недела, Јарците брзаат и многу обврски на кои треба да се стави крај, што може да создаде нервоза и напнатост.

Љубов: Добар ден е да му покажете на вашата сакана колку се грижите и колку ви значат. Потрудете се да ја изненадите и воодушевите со нешто пријатно.

Здравје: Можни ревматски проблеми.

 

Водолија

Работа: Првата половина од неделата не е најдобрата ситуација во вашето деловно опкружување. Советите би биле можните договори кои ќе сакате да ги склучите со потенцијалните партнери далеку од љубопитните очи.

Љубов: Овој понеделник може да биде многу позитивен ден од вашиот љубовен живот, под услов да бидете опуштени и искрени со саканата личност.

Здравје: Многу добро.

 

Риби

Работа: Овој понеделник носи одредена доза на нервоза кај Рибите, најмногу во комуникацијата со колегите и соработниците, но и кога се во прашање важни хартии и документи.

Љубов: Повеќе или помалку незадоволни на полето на љубовните врски, потрудете се денес да покажете повеќе разбирање еден за друг, само така ќе ги надминете потенцијалните проблеми.

Здравје: Уживате во физичка активност.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote