in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 ЈУЛИ: Време е да направите нешто за себе! Девица полна со енергија, Шкорпија не знае како да се справи со проблмите, Водолија осамена, Риби среќни и задоволни

ОВЕН

Концентрацијата не е вашата силна страна. Брзате и можете да испратите некои погрешни информации или документација до соработниците. Љубовта не ти е приоритет. На сопружникот му недостасува вашето внимание. Заштитете го респираторниот систем.

 

БИК

Чувајте сè под контрола на работа. Имате јасно дефинирани цели и самоуверено се движите кон нив. Врската со партнерот е прилично неискрена. Се залажувате дека е подобро така затоа што избегнувате кавги. Здравјето е стабилно.

 

БЛИЗНАЦИ

Посегнувате по приватни врски со цел да ја подобрите деловната состојба, но нема очекувани резултати. Вие сте заљубени и барате да поминете што повеќе време со вашиот партнер. Потребна ви е физичка подготвеност.

 

РАК

Имате сериозен и одговорен однос кон обврските, но истовремено уживате и во нив. Ве очекуваат тајни финансиски трансакции. Вие сте заљубени и вашите емоции се стабилни и интензивни. Се чувствуваш добро.

 

ЛАВ

Конкуренцијата е заинтересирана за деловна соработка со вас. Се сомневате за понудата. Вие во основа немате причина да ја менувате компанијата. Ве очекува ново познанство. Проценката на другата личност нема да биде најдобра за вас. Се чувствуваш добро.

 

ДЕВИЦА

Ве очекуваат проблеми на работа што предизвикуваат стагнација. Направете сè што е во ваша моќ да ги надминете, но без успех. Вие се воздржувате да покажете емоции на вашиот партнер. Тој ја разбира вашата срамежливост. Можна е болка во ‘рбетниот столб.

 

ВАГА

Работата е стабилна и уживате во обврските. Направете деловни планови кои не се реални. Имате впечаток дека можете да постигнете се што сакате. Вие се грижите за сопругата иако имате впечаток дека ви е ладен. Можни се алергиски проблеми.

 

ШКОРПИЈА

Имате одлична деловна соработка со странски соработници. Супериорен е полн со пофални зборови за тоа. Врската во бракот е стабилна и исполнувачка. Погледот е доволен за вашиот партнер да знае какво расположение сте. Здравјето е стабилно.

 

СТРЕЛЕЦ

Бизнисот се развива одлично и вие сте задоволни. Имате впечаток дека е дојдено време за големи промени. Размислувате да станете деловни независни. Не ги откривате вашите планови на сопругата. Здравјето е солидно.

 

ЈАРЕЦ

Започнувате приватен бизнис свесен дека сè уште имате многу да научите. Вие сте отворени за нови знаења и нови работи. Брачниот другар е желен за вашиот допир и ве заведува суптилно. Склони сте на инфекции и алергии.

 

ВОДОЛИЈА

Успешно решавате правни проблеми. Задоволни сте од соработката со странски соработници. Уморни сте и ви треба осаменост. Вашиот партнер ве сака и ја разбира вашата потреба за осаменост на вистински начин. Здравјето е стабилно.

 

РИБИ

Полни сте со позитивна енергија. Имате впечаток дека сте непобедливи. Вие го работите вашиот бизнис со многу ентузијазам и брзина. Размислувате за брак. Се надевате дека вашиот партнер е подготвен за тој чекор. Заштитете го респираторниот систем. Можни се инфекции.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote