in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 ЈУНИ: Онаму каде што недостасува сила, надополнуваме со волја! Вагата успешна, Бикот уморен, Девицата оптоварена со работа, Јарецот упорен да истрае

Овен

Работа: Добрата енергија и позитивното расположение пред мини одморот ќе ги придружува повеќето Овни во текот на овој петок, па не се очекуваат доцнења и проблеми во реализацијата на поставените обврски.

Љубов: Овој ден ви носи повеќе предлози и договори за пријатен и возбудлив викенд.

Здравје: Пазете се од настинки, инфекции.

Бик

Работа: Последниот работен ден од неделата го дочекуваат типични претставници на астролошкиот знак Бик, со прилично ниски батерии. Доведете го до крај барем она што сте го започнале.

Љубов: Во текот на овој петок не е реално да очекувате голем ангажман на бик во љубовната сфера, што не значи дека не треба да тактизирате за наредните денови.

Здравје: Многу добро.

Близнаци

Работа: Не треба да има поголеми пречки во овој последен работен ден кога станува збор за завршување на планираните обврски.

Љубов: Со добар конкретен предлог, еве можност да сметате на можен возбудлив викенд.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Рак

Работа: Раковите и овој петок би можеле да бидат многу зафатени и доста оптоварени со обврски. Сепак, на крајот треба да бидете задоволни со постигнатото.

Љубов: Колку и да ви останува малку време и енергија, обидете се да најдете резерва и да ја насочите кон саканата личност и убавите заеднички моменти.

Здравје: Одмор.

Лав

Работа: Денешната деловна клима ќе обезбеди добра основа за повеќето луѓе родени во знакот Лав да се опуштат, и малку да уживаат во постигнатите професионални резултати.

Љубов: Одличен ден е кога се во прашање нови познанства, а барем една работа би можела да ве заинтригира. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

Девица

Работа: Девиците ги очекува опуштена работна атмосфера, па може да очекуваат да ги завршат обврските порано од планираното.

Љубов: Би можеле да потрошите дополнително време на љубовни настани, па обидете се да ја изненадите саканата личност со некој предлог.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Повеќето Ваги денес можат да очекуваат солидни резултати и прилично добра соработка на полето на деловната комуникација. Не е исклучена ниту ненадејна деловна понуда.

Љубов: Типичните Ваги денеска ќе имаат убава можност да посветат доволно време и внимание на саканата личност.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Имате неколку причини да се радувате на овој последен работен ден од неделата, бидејќи ќе го симнете големиот товар од обврските што беше пред вас деновиве.

Љубов: Работете на себе, дефинирајте што сакате и што очекувате, а потоа тактички тргнете кон вашата љубовна цел.

Здравје: Можни се метеоропатски реакции, главоболка.

Стрелец

Работа: Иако доста уморни, Стрелците сепак ќе ги завршат повеќето од приоритетните обврски. Можно е во последен момент да се појави нов.

Љубов: Доколку овој петок ја препуштите иницијативата на другата страна, би можеле пријатно да се изненадите.

Здравје: Можна главоболка.

Јарец

Работа: Последниот работен ден од неделата на Јарците им носи лично задоволство за постигнатите резултати, со чувство дека се прилично уморни, било психички и физички.

Љубов: Овој петок ве очекува позитивна атмосфера и добро расположение во љубовната сфера. Уживајте во заедничките моменти.

Здравје: Спијте доволно.

Водолија

Работа: Иако денес може да очекувате ненадејна посветеност, сè на сè ве очекува солиден работен ден. Би можеле да му помогнете и на некој од соработниците, за заедно да стигнете до посакуваната цел.

Љубов: Би можеле да поминете заеднички моменти со пријателите и саканите. И тоа не е лош предлог или излез.

Здравје: Одлично.

Риби

Работа: Доколку во претходните денови потрошивте многу енергија, денес можете да очекувате намалување на бројот на вртежи и нешто порелаксирано до крајот на започнатите обврски.

Љубов: Обидете се да се фокусирате на некој убав настан, предложете на драга личност состанок, однесување, ви треба релаксација.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote