in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 ЈУНИ: Проблеми на љубовен план! Овенот прави грешки на работа, Ракот има нова деловна можност, Вагата се расправа со саканата личност

ОВЕН

Некои грешки во областа на работата можат да бидат доста тешки за вас. Бидете внимателни да не предизвикате големи компликации. Можно е воопшто да не ви е лесно да постигнете стабилност во љубовната врска со вашата сакана. Посети доктор.

 

БИК

Понекогаш имате впечаток дека вашата деловна ситуација е премногу комплицирана и дека некои работи се надвор од ваша контрола. Врската помеѓу вас и вашата сакана може да стане проблематична во наредниот период. Мали проблеми со стомакот.

 

БЛИЗНАЦИ

Иако имате многу одговорности што ве оптоваруваат на некој начин. Не ви е лесно да се организирате на вистински начин. Партнерот покажува дека е подготвен вашата врска да напредува. Можна е минлива кашлица.

 

РАК

Имате можност да ги промените работните места. Ако сте планирале да ја смените професијата, ќе бидете задоволни. Сакате да запознаете личност која ќе покаже дека има чувства и симпатии кон вас. Внимавајте на вашите хормони.

 

ЛАВ

Упорни сте во намерата да постигнете деловен успех и нема да застанете додека не ги постигнете своите амбиции. Со некој близок, ќе можете да ги решите проблемите што ве оптеретуваат веќе некое време. Грижете се за вашата исхрана и навики.

 

ДЕВИЦА

Не е добар ден за вас во оваа област и може да имате многу назадувања кога станува збор за вашата работа. Разочарувањето на ofубовно поле може да ве освести. Можеби е време да ги соблечете розовите очила. Можна е главоболка.

 

ВАГА

Постои период на ова поле во кој ќе се нагласат нестабилностите и компликациите. Кавгите со саканата личност можат да внесат многу немири и стрес во вашето секојдневие. Можен е пад на енергијата.

 

ШКОРПИЈА

Не очекувајте премногу промени кога станува збор за полето на работата денес. Ако сте слободни, нова личност полека ќе влезе во вашиот живот и некако незабележливо ќе ви се лизне под кожата. Склони сте на воспаление.

 

СТРЕЛЕЦ

Вредни сте и за вас е многу важно да ги постигнете своите цели на ова поле. Ќе имате период со вашата сакана во која ќе разговарате за посериозни одлуки. Се чувствувате доста добро.

 

ЈАРЕЦ

Бидете внимателни, да не направите сами големи грешки што можат да ве погодат на деловно поле. Ве чека познанство со личност која ќе покаже дека сака сериозна врска со вас. Избегнувајте алкохол.

 

ВОДОЛИЈА

Ве чека одличен ден кога станува збор за работата. Ќе имате неколку добри вести од кои ќе бидете задоволни. Имате можност да започнете врска. Ново познанство наскоро ве води кон средба. Стабилно здравје.

 

РИБИ

Може да очекувате да имате многу интересни пресврти на ова поле во иднина. Многу сте отворени во контакт со саканата личност и кажете им дека сакате повеќе од познаници. Болка во грбот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote